Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 592
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osiem litrów dla Kubusia

Wiadomości: Ś
Piątek, 24 czerwca 2011, 16:34
Aktualizacja: 16:36
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tyle krwi udało się zebrać dziś podczas zbiórki krwi w jednej z salek katechetycznych przy świdnickiej katedrze. Krew trafi do dwuletniego Kubusia.

To nie pierwsza zbiórka krwi dla dwuletniego Kubusia, chorującego na wadę serca. – Kubuś oczekuje na kolejną operację. Mamy nadzieję, że dzięki zebranej krwi uda się przyspieszyć procedury – wyjaśnia ksiądz Paweł Pleśnierowicz, diecezjalny duszpasterz krwiodawców.

Krew dla Kubusia zbierali już członkowie Klubu Błogosławionej Matki Teresy w Kamieńcu Ząbkowickim. Zbiórka odbyła się 2 czerwca, krew oddało 25 osób, dzięki czemu udało się zebrać ponad 12 litrów krwi.
Dziś w Świdnicy krew oddało 18 krwiodawców. W sumie udało się zebrać niewiele ponad 8 litrów krwi. – Jak na akcję zorganizowaną w tak krótkim czasie, to i tak sporo – dodaje ksiądz Paweł.

W zbiórkę włączyli się mieszkańcy powiatu świdnickiego.- Dzisiaj oddawałam krew po raz trzeci. Uważam, że warto pomagać osobom, które tej krwi potrzebują – mówi dwudziestopięcioletnia Małgorzata Grzelak z Opoczki. Wśród krwiodawców mimo rozpoczętych włąśnie wakacji nie zabrakło młodzieży i tradycyjnie już świdnickich kleryków. - To chęć niesienia pomocy, świadomość tego, że ten cenny dar może być także kiedyś potrzebnymi. Trzeba się dzielić tym, co mamy – dodaje diakon Krzysztof Papierz.

Na kolejną zbiórkę krwi Świdnicki Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” zaprasza już 6 lipca od godziny 10.00 do 13.00 do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~chrapol 24-06-2011 16:39
Piękna idea niesienia pomocy i każdego cieszy fakt, że ludzie coraz bardziej pomagają i chcą pomagać :)
~Najmrodzki 24-06-2011 16:55
kurcze a ja mdleję przy pobieraniu :( swoją drogą przydałaby się informacja jaka to grupa krwi...
~ 24-06-2011 17:38
a na co choruje to dziecko co mu jest?
~ 24-06-2011 17:44
Tajemnica lekarska- potrzebna krew i koniec. Jak na ratunek, to co za różnica jaka choroba. A jeżeli chodzi o oddanie krwi, każda grupa się liczy, najwyżej zrobią zamianę, a młody i tak otrzyma. Więc w czwartek do przychodni " ARS MEDICA" ... Wakacyjny sezon, a krwi deficyt.
~chrapol 24-06-2011 22:46
Mały Kubuś ma zaledwie dwa latka a już czeka go druga poważna operacja w jego życiu. Nie zapominajmy także o setkach innych chorych dzieci i dorosłych, którzy czekają na naszą pomoc. Zaledwie pięć minut poświęcone na foteliku do poboru krwi może uratować drugiemu człowiekowi życie. Pamiętajmy o nich i dajmy im godnie żyć. Pragnę przypomnieć, iż trwa wakacyjny konkurs dla wszystkich krwiodawców organizowany przez RCKiK w Wałbrzychu. Szczegóły na stronie: http://www.rckik.walbrzych.pl/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group