Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1121
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Otwarcie skweru

Środa, 1 września 2021, 17:15
Autor: red
Żarów: Otwarcie skweru
Fot. organizatorzy
Projekt rewitalizacji skweru przy ul. Krasińskiego trwa. Mimo wszystko na finiszu działań rewitalizacyjnych Fundacja Inicjatywa B oraz Gmina Żarów, zapraszają na otwarcie społecznej przestrzeni im. Carla Friedricha von Kulmiza w Żarowie.

Otwarcie skweru zaplanowane zostało na piątek, 24 września.

O wieloetapowym projekcie związanym z rewitalizacją terenu miejskiego w Żarowie pisaliśmy już wielokrotnie, ale pierwszy raz mówimy o nim jako „społecznej przestrzeni”, która będzie wykorzystywana w przyszłości do działań z udziałem i „dla mieszkańców”.

Do uczestnictwa w symbolicznym otwarciu skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie, organizatorzy wydarzenia zachęcają w godzinach 17.00-21.00. Przez całe wydarzenie będzie dostępna gastronomia produktu lokalnego, która pierwszy raz razem, zaoferuje swoje wyroby. Produkty od lokalnych rzemieślników będzie można degustować oraz kupować wspierając tym samym żarowskich wytwórców.

Poza wstępem i mowami oficjalnymi, podziękowaniami dla Wolontariuszy i innych podmiotów oraz osób prywatnych, którzy na różnych etapach rewitalizacji skweru postanowiły dołączyć do nas i dać coś od siebie, posadzimy „pamiątkowe” drzewko, które zadedykujemy Carlowi Kulmizowi.

Ponadto w programie znajdzie się cało-terenowa strefa relaksu, w ramach której będziemy odbywać iście sąsiedzkie spotkanie z udziałem Żarowskiej Strefy NGO oraz Urzędu Miejskiego.

Całość okrasi muzyka na żywo, której emisją zajmie się lokalny muzyk i DJ Robson (Robert Okrzesik). Aby odczuć nowe miejsce na własnej skórze nie wystarczy o nim czytać, należy się pojawić z całą rodziną 24 września na ul. Krasińskiego w Żarowie, gdzie będziemy głośno!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group