Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pamiętali o swoich babciach i dziadkach

Środa, 23 stycznia 2013, 0:17
Aktualizacja: 0:20
Autor: red.
Gmina Świdnica: Pamiętali o swoich babciach i dziadkach
Fot. użyczone
Mimo mroźnej aury gorące i pełne miłości życzenia płynęły w poniedziałek i wtorek w przedszkolach w Pszennie i Witoszowie Dolnym. Milusińscy piosenkami i wierszami uczcili swoich ukochanych Dziadków i Babcie.

Przygotowania do obchodów tak ważnego w życiu, każdego wnuczka święta rozpoczęły się corocznym pieczeniem ciasteczek w Pszennie. W Bajkowej Dolince przedszkolaki zakasały rękawy, ubrały się w kucharskie fartuszki i wzięły się do pracy. Ugniatały, wałkowały i wykrawały różne kształty przy pomocy foremek do ciastek. Na blaszkach ułożyły serduszka, kotki, misie i gwiazdki. Pozostało pieczenie i ciasteczka były prawie gotowe. Prawie, gdyż trzeba było je jeszcze udekorować.

Przedszkolaki, z wielkim zaangażowaniem i precyzją, ozdobiły ciasteczka kolorowymi lukrami. Dziadkowie byli zachwyceni smakiem i wyglądem ciasteczek oraz zdolnościami aktorskimi swoich wnuków. Każda grupa zaprezentowała swój program artystyczny , były wierszyki, piosenki , a także taniec. Po nagrodzeniu małych aktorów gromkimi brawami , przedszkolaki obsypały swoje Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Przedszkolaki z Witoszowa Dolnego równie pilnie przygotowały się do świętowania . Podczas spotkania w „Leśniczówce” zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym, a następnie wierszykami i piosenkami złożyły życzenia Babciom i Dziadkom. Wśród wielu pochwał i podziękowań nie zabrakło życzeń zdrowia radości i stu lat, a także drobnych prezentów i tego największego – uścisków, całusów i miłości wnuków . Bo jak śpiewały przedszkolaki:

„Babcia, babcia to starsza dziewczynka,
Co kiedyś miała usta jak malinka,
Mamę i tatę dawno wychowała
Za to w prezencie wnuki dostała
Wnuki dostała -to właśnie my!


Na zakończenie spotkań wnuczęta wraz z Dziadkami zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group