Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Park przemysłowy na Towarowej

Piątek, 12 listopada 2010, 14:27
Aktualizacja: Sobota, 13 listopada 2010, 8:19
Autor: KO
Świdnica: Park przemysłowy na Towarowej
Fot. Invest-Park Development
Jest szansa, że jeszcze w tym roku ruszy budowa parku przemysłowego w Świdnicy – przy ul. Towarowej. W najbliższych tygodniach zostaną podpisane umowy o unijnym wsparciu budowy Świdnickiego Parku Przemysłowego. Za 11,9 mln zł zbuduje go Invest–Park Development.

Spółka Świdnicy, Wałbrzycha i Dzierżoniowa z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną Invest-Park zrealizuje park przemysłowy na nieruchomości wniesionej aportem przez Świdnicę. Na ten cel ma zostać przeznaczona dotacja w kwocie blisko 3,6 mln zł w ramach działania „Infrastruktura wspierająca innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie”. W parku przemysłowym firmy będą mogły liczyć na ulgi obowiązujące w strefach ekonomicznych.

- To oprócz dobrego położenia parku przemysłowego i przyjaznego klimatu do inwestowania w Świdnicy, z pewnością przyciągnie nowych przedsiębiorców – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Świdnicki Park Przemysłowy wybudowany zostanie przy ul. Towarowej, tuż przy hali IPD (w której działa zakład Defalinet). Będzie to jednokondygnacyjna, dwunawowa hala produkcyjno-magazynowa z dwupiętrową częścią administracyjno-socjalną i budynkiem technicznym. Całość będzie miała ponad 5,1 tys. m kw. Przewidziano też parking dla samochodów osobowych i miejsca pod lokalizację placów manewrowych. Będą tu mogły prowadzić działalność firmy produkcyjne i usługowe.

Zakończenie prac planowane jest w ekspresowym tempie – na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group