Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Park przyjazny dzieciom

Środa, 13 lipca 2011, 17:16
Aktualizacja: 17:19
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Park przyjazny dzieciom
Fot. użyczone
Dorośli doczekali się wygodnych i estetycznych alejek, a najmłodsi – kolorowego i przestronnego placu zabaw. To kolejny element trwającej od ubiegłego roku rewitalizacji Parku Miejskiego w Świebodzicach.

-Bardzo nam się tu podoba, jest dużo zjeżdżalni i fajny piasek, można biegać boso! – cieszą się mali użytkownicy. Rzeczywiście, dzieci chętnie zdejmują buty i bawią się w piasku, którym wysypany jest cały plac. Rodzice niestety na razie muszą jeszcze obserwować harce swoich pociech stojąc – ławki zostaną zamontowane w ciągu najbliższych tygodni.

Pojawią się także nasadzenia, które staną się naturalną barierą ochronną dla tego miejsca. Plac zabaw kosztował około 130 tys. zł. Jest elementem rewitalizacji całego parku, a ta zakończy się jeszcze w tym roku. Nowo wytyczone, wyłożone kostką granitową alejki, stylowe oprawy oświetleniowe, ławeczki, fontanna i muszla koncertowa z pewnością sprawią, że park stanie się ulubionym miejscem rodzinnego wypoczynku świebodziczan.

Rewitalizacja Parku Miejskiego została dofinansowana z funduszy unijnych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013) kwotą ponad 3,1 mln złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group