Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Partia Razem przedstawia kandydatki i kandydatów do sejmiku wojewódzkiego z okręgu wałbrzyskiego

Sobota, 1 września 2018, 7:50
Autor: red
REGION: Partia Razem przedstawia kandydatki i kandydatów do sejmiku wojewódzkiego z okręgu wałbrzyskiego
Fot. użyczone
Partia Razem przedstawiła dzisiaj kandydatów do sejmiku wojewódzkiego z okręgu wałbrzyskiego. Listę otwiera wałbrzyszanka Anna Stabrowska, kulturoznawczyni i przedsiębiorczyni. Głównymi postulatami Razem mają być poprawa komunikacji zbiorowej, zmniejszenie nierówności pomiędzy miejscowościami w województwie oraz nacisk na lepszą politykę ekologiczną.

- Różnica w jakości życia pomiędzy poszczególnymi miejscowościami naszego regionu jest bardzo duża. Zmniejszyć nierówności możemy dzięki zmianie polityki wojewódzkiej - powiedziała Anna Stabrowska.

Jedną z propozycji Razem jest wspólny rozkład autobusów i pociągów, który pozwoli każdej osobie kupić bilet do dowolnej miejscowości na terenie całego województwa. Dzięki usprawnieniu transportu mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego będą mogli szybko i wygodnie dojeżdżać zarówno do Wałbrzycha, jak i innych miast w województwie.

- Dziś, gdy na popularnej stronie internetowej sprawdzamy połączenia autobusowe z Cieszowa, 17 km stąd, nie dowiemy się, jak dostać się do Wałbrzycha, za to dowiemy się, jak dostać się do Amsterdamu - mówi Paweł Laskoś-Grabowski, kandydat do sejmiku z ósmego miejsca. - Nie chcemy, by Dolny Śląsk był województwem, z którego łatwiej wyjechać do pracy za granicą, niż dostać się do lekarza w sąsiednim mieście.

Pochodząca z Dzierżoniowa Dominika Chylińska, trójka na liście sejmikowej, podkreślała rolę, jaką sejmik wojewódzki pełni w zakresie ochrony zdrowia i zapowiedziała działania Razem. - Zadbamy o równomierne rozmieszczenie zakładów pielęgnacyjnych i opiekuńczych tak, żeby bliscy zawsze mogli odwiedzić chorych, a przewlekła choroba nie była powodem do ograniczenia kontaktów z rodziną.

Z czwartego miejsca na liście kandyduje pochodzący ze Świebodzic Łukasz Cisoń. Były wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego chce w „dorosłej" polityce zająć się walką ze smogiem oraz polityką ekologiczną. - Chcemy wspierać gminy dopłatami do rozbudowy sieci ciepłowniczej i finansować wymiany przestarzałych pieców na nowoczesne urządzenia. Sejmik wojewódzki może aktywnie wspierać ochronę środowiska.

Na drugim miejscu z listy Razem startuje mieszkaniec Wałbrzycha, Patryk Piekaj. Na konferencji podkreślał problemy, z jakimi muszą borykać się młodzi rodzice z naszego województwa. - Brak miejsc w żłobkach często zmusza kobiety do rezygnacji z pracy, bo wielu rodzin po prostu nie stać na zatrudnienie niani. Dlatego Partia Razem chce zwiększyć wydatki na opiekę żłobkową. Tylko wtedy żłobki staną się bezpieczne i dostępne.

Konferencję zakończyła Anna Stabrowska. - Jako osoby kandydujące do sejmiku województwa dolnośląskiego obiecujemy, że dołożymy wszystkich starań, by zrealizować naszą wizję. To jest nasz pomysł na Dolny Śląsk: województwo zrównoważone, w którym Wałbrzych odzyska dawny blask, a wałbrzyszanom będzie się żyło wygodniej.

Partia Razem wystawi listy do sejmików w całej Polsce, z okręgu wałbrzyskiego kandydować będzie dziesięć osób. Na listach Razem obowiązuje parytet płci oraz zasada suwaka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group