Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Patrycja wyśpiewała zwycięstwo

Niedziela, 1 maja 2011, 15:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 maja 2011, 7:04
Autor: GrA
Świdnica: Patrycja wyśpiewała zwycięstwo
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tysiąc złotych, występ na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „FUMA” w Zielonej Górze i tytuł Grand Prix Festiwalu piosenki „Rozdźwięki” powędrowało w tym roku do Patrycji Mizerskiej.

Na świdnickiej scenie muzycznej podczas finałowego koncertu, który odbył się w Teatrze Miejskim w sobotę 30 kwietnia zaprezentowało się ponad dwudziestu wokalistów z terenu Dolnego Śląska, w tym jeden zespół muzyczny i jeden duet. To laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki”, którzy udział w finałowym koncercie wywalczyli podczas eliminacji, które odbyły się 3 kwietnia w Świdnicy. W sumie w eliminacjach wzięło udział 101 solistów i dwa zespoły wokalne.

A najlepsza wśród najlepszych okazała się Patrycja Mizerska, zdobywając Grand Prix tegorocznego festiwalu. To jej przypadnie zaszczyt wystąpienia na scenie podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „FUMA” w Zielonej Górze. Ponadto jury konkursu, na czele, którego stanął polski artysta Jarosław Wasik w każdej grupie wiekowej postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

I tak wśród najmłodszych uczestników (rocznik 2001-2003) najlepsza okazała się Klaudia Wysoczańska, wyróżnienia natomiast powędrowało do Weroniki Wąsowskiej. W kolejnej kategorii wiekowej (rocznik 1998-2000) I nagrodę zdobyła Weronika Krystek, wyróżnienie natomiast otrzymała Aleksandra Wsolak. W grupie trzeciej (rocznik 1995-1997) nagrodę przyznano Nikoli Makowskiej i Monice Kołdach, a wyróżnienie – Marcie Adamczyk. Wśród najstarszych uczestników tegorocznych „Rozdźwięków” (rocznik 1990-1994) przodowali Mateusz Maleńczuk i Aleksandra Krzyżańska. W tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia dla: Lelo Marcel i Ani Wołoszyn. Serdecznie gratulujemy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group