Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PCK walczy z głodem – dziś i w piątek kwesta

Wtorek, 19 października 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Ula
Świdnica: PCK walczy z głodem – dziś i w piątek kwesta
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś i w piątek, 22 października, na rzecz dożywiania najuboższych dzieci ze Świdnicy kwestować będzie młodzież ze świdnickich szkół ponadgimnazjalnych. – Od czterech lat, w związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem, przypadającym 16 października, Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem – tłumaczy Krystian Werecki z PCK Świdnica.

Celem kampanii jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów dotkniętych bezrobociem, oraz uświadomienie mieszkańcom Polski, że głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w polskich domach.

W ramach tegorocznej "Kampanii walki z głodem PCK" działania Polskiego Czerwonego Krzyża będą prowadzone na terenie całego kraju. W Świdnicy dziś i w piątek będą prowadzone kwesty, z których dochód zostanie przeznaczony na dożywianie najuboższych dzieci ze Świdnicy.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców, aby włączyli się w tegoroczną akcję i wsparli szczytny cel – apeluje Krystian Werecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group