Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pełnowymiarowa sala sportowa powstanie przy Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej

Czwartek, 15 września 2016, 10:38
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pełnowymiarowa sala sportowa powstanie przy Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W dniu wczorajszym ogłoszony został długo oczekiwany przetarg na budowę pełnowymiarowej sali sportowej i edukacyjnej przy Gimnazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Warto podkreślić, że inwestycja nie ogranicza się tylko do wybudowania typowej hali sportowej. W obiekcie znajdzie się również profesjonalna siłownia, ścianka wspinaczkowa, sala do squasha, boisko przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną czy halową piłkę nożną. W części dydaktycznej znajdzie się natomiast multimedialny gabinet przyrodniczy, a także centrum biblioteczne z czytelnią.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że nie będzie możliwości realizacji powyższej inwestycji z wykorzystaniem źródeł zewnętrznych lub uda się z nich skorzystać tylko w minimalnym stopniu. Wyczekiwanie przyniosło jednak wymierne korzyści. Na przeprowadzenie inwestycji udało się bowiem pozyskać znaczące dofinansowanie. Stanowić będą je zarówno środki Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej, w kwocie 3,2 mln zł., (projekt został wpisany do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016 - 2018). Jednocześnie budowę hali gmina zamierza sfinansować ze środków unijnych, w wysokości ok. 5,8 mln. zł. Wniosek złożony został w naborze w czerwcu br. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 10 mln. zł., z czego aż 9 mln zł pochodzić będzie ze środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym upływa 29 września. Jest więc bardzo realne, że wyłoniony w nim wykonawca jeszcze w tym roku rozpocznie prace budowlane. Nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem sportowo-widowiskowy z nowoczesnym zapleczem, wykorzystywanym zarówno przez uczniów, a w godzinach popołudniowych przez wszystkich mieszkańców powinniśmy się cieszyć za około dwa lata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group