Świdnica: Pewne zwycięstwo ŚKPR

Sobota, 16 stycznia 2010, 20:23
Aktualizacja: Niedziela, 17 stycznia 2010, 18:35
Autor: JaR
Na inaugurację rundy rewanżowej II ligi piłki ręcznej ŚKPR Świdnica pokonał we własnej sali OSIR Komprachcice 39:26 (24:10).

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której świdniczanie prowadzili różnicą aż czternastu bramek. Podopieczni Jacka Spiechowicza od pierwszych minut narzucili gościom swój rytm gry, punktując ich szybkimi kontrami, a twardą obroną nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł. Kolejny raz bramkę naszej drużyny zaczarował Marcin Młoczyński. Gracze z Komprachcic czuli przed nim tak wielki respekt, że z pięciu rzutów karnych wykorzystali zaledwie jeden. Przewaga ŚKPR była tak duża, że trener świdnickiej drużyny jeszcze w pierwszej połowie dał szansę gry wszystkim zawodnikom z pola.
W drugiej połowie tempo gry wyraźnie spadło. Nasi szczypiorniści wyraźnie oszczędzali siły, a na parkiecie grali głównie juniorzy.
ŚKPR: Młoczyński, Piotr Niciński - Marek Mrugas (8), Dariusz Kijek (7), Makowiejew (5), Juściński (4), Przemysław Niciński (4), Herudziński (3), Kaczmarczyk (3), Piędziak (2), Kuriata (2), Piotr Kijek (1), Bąk, Rogaczewski. Trener: Spiechowicz