Czytających: 2319

Świdnica: Pięć drużyn w wielkim finale ŚWLPN

Poniedziałek, 15 lipca 2013, 13:13
Aktualizacja: Wtorek, 16 lipca 2013, 15:19
Zakończyła się pierwsza faza Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej. Sobotnią rywalizację wygrała drużyna K–team’u, która nie przegrała żadnego spotkania. Dzięki świetnej dyspozycji Wojciecha Kłosa, który został wybrany zawodnikiem turnieju, ekipa K–teamu była poza zasięgiem swoich rywali. Drugie miejsce zajęła drużyna FC Adidas Reaktywacja – obie drużyny powalczą w przyszłą niedzielę o zwycięstwo w grupie mistrzowskiej.

W niedzielę rywalizacja była o wiele bardziej wyrównana. Drużyny: Chłopaki z branży, FC Darbor, Orzeł uzyskały taką samą liczbę punktów. Decyzją organizatorów te trzy zespoły zagrają w grupie mistrzowskiej, ponieważ krzywdzące byłoby rozstrzyganie awansu na podstawie małych punktów. Zawodnikiem niedzielnego turnieju został wybrany Kacper Matwiejko (FC Darbor).

W klasyfikacji króla strzelców Ex aequo prowadzą: Kamil Kukla i Arkadiusz Łysoń (8 bramek).

W sobotę (godzina 16.00) o miejsca 6-8 zagrają drużyny: Hopaki, FC Flota Świdnica, Iskra Engels.

W niedzielę (godzina 15.00) o miejsca 1-5 zagrają drużyny: K-team Sigiel i Zwierzaki, FC Adidas Reaktywacja, Chłopaki z branży, FC Darbor oraz Orzeł.

W niedzielę oprócz rozgrywki finałowej dodatkowo odbędzie się turniej ulicznej koszykówki, zakończenie oraz wspólny grill. Zapraszamy wszystkich do kibicowania.