Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piękni, młodzi, utalentowani

Wtorek, 16 lutego 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Świebodzice: Piękni, młodzi, utalentowani
Fot. www.swiebodzice.pl
Niesamowity, wspólny koncert w wykonaniu polskiej i niemieckiej młodzieży, podsumował kilkumiesięczny projekt, realizowany przez nasz Miejski Dom Kultury oraz podobną instytucję w Lipsku pod patronatem fundacji Erinnerung Verantwortung Zukunft oraz Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Utalentowani wokaliści, muzycy i tancerze zaprezentowali pełny profesjonalizm, ogromny entuzjazm i naprawdę wysoki poziom.

Chodzi o projekt Songs about life, który realizowany był przez świebodzicki MDK i jego odpowiednik w Lipsku. We wrześniu grupa młodych świebodziczan gościła przez kilka dni u zachodnich sąsiadów, gdzie nagrali płytę - a 7 lutego grupa młodzieży z Niemiec przyjechała do nas. W piątek, 12 lutego, w Hotelu Księżyc uczestnicy projektu zaprezentowali fantastyczny, międzynarodowy performance pełen muzyki na żywo, tańca i śpiewu.

Na scenie wystąpili młodzi artyści z Niemiec, Rosji i Wietnamu oraz nasza młodzież. Gośćmi wydarzenia byli Wiktor i Bartosz Wawrzkowicz, Max Mazurek i Ada Piasecka - instruktorzy z MDK oraz Ian Cox, angielski wokalista i muzyk.
Wydarzenie poprowadziły wspólnie: Agnieszka Gielata, dyrektor MDK oraz Jolanta Drywa, opiekunka projektu po stronie niemieckiej. Na widowni zasiedli rodzice utalentowanych młodych ludzi oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, który wszystkim uczestnikom projektu złożył gratulacje a gościom przekazał upominki, przygotowane przez Urząd Miejski w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group