Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pielgrzymi z całej diecezji ruszają na Jasną Górę

Piątek, 30 lipca 2010, 12:35
Aktualizacja: 12:37
Autor: KO
Świdnica: Pielgrzymi z całej diecezji ruszają na Jasną Górę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
VII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej wyrusza już dziś. Pierwsi pątnicy wychodzą z Głuszycy i Wałbrzycha. Jutro do nich dołączą wierni ze Świdnicy i okolic.

Grupy świdnickie na Jasną Górę wyruszą w sobotę, 31 lipca. Pielgrzymka potrwa do 9 sierpnia. Inaugurująca ją msza święta rozpocznie się o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej.

- Z całego serca zachęcam do licznego udziału w tych niezwykłych dziesięciodniowych "Rekolekcjach w Drodze" - mówi biskup świdnicki Ignacy Dec, który nie pożegna pielgrzymów, gdyż przebywa na urlopie. Jutrzejszej mszy świętej będzie przewodniczył biskup Adam Bałabuch.

Ksiądz biskup Adam Bałabuch w niedzielę, 1 sierpnia, odprawi mszę o godz. 7.00 dla pielgrzymów w Pieszycach, a w poniedziałek, 2 sierpnia o godz. 6.30 dla pielgrzymów w Bobolicach. Od wtorku, 3 sierpnia, biskup pomocniczy będzie wypoczywał na urlopie.

Tegoroczna pielgrzymka pójdzie pod hasłem "W tym znaku zwyciężysz!”. Podczas wędrówki pątnicy uwrażliwiać się będą na znaki święte, symbole religijne, kapliczki i krzyże przydrożne, a także na kościoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group