Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pierwsza w roku

Niedziela, 19 lutego 2023, 11:00
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
Żarów: Pierwsza w roku
Fot. UM Żarów
„Miłość mamy we krwi” – pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka krwi, którą zorganizował żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Tego dnia nie tylko zakochani oddawali krew, ale każdy, kto czuł taką potrzebę i chciał pomóc potrzebującym. Łącznie w walentynkowej zbiórce krwi wzięło udział 38 krwiodawców, od których uzbieraliśmy ponad 17 litrów krwi.

- Tutaj w Żarowie oddaję krew po raz drugi, a łącznie brałam udział już w sześciu takich akcjach. Warto pomagać, zwłaszcza, że dziś świętujemy walentynki i możemy się podzielić z potrzebującymi nie tylko miłością, ale również krwią. To nic nie boli, a sama świadomość, że pomagamy drugiej osobie sprawia, że po prostu lepiej się czujemy – mówiła Katarzyna Domańska honorowy krwiodawca z Żarowa.

W minionym roku, dzięki zaangażowaniu żarowskich krwiodawców, udało się uzbierać 138 litrów krwi. To bardzo dobry wynik. Kolejna zbiórka krwi zaplanowana została na 11 kwietnia. Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do udziału.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group