Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Pilotażowy projekt

Niedziela, 5 czerwca 2022, 7:59
Autor: red
Witoszów Dolny: Pilotażowy projekt
Fot. Gmina Świdnica
Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym została zaproszona do współpracy przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie, prowadzącą międzynarodowy projekt “Fostering children’s learning process and cognitive abilities through holistic approach and innovative methods – PRO–LEARN”, do przeprowadzenia badania pilotażowego: Narzędzia do diagnozowania funkcjonowania poznawczego i stylów uczenia się dzieci w wieku 11–14 lat PRO–LEARN Teens! W pilotażu wzięło udział 55 szkół z całej Polski, a wśród nich gminna placówka oświatowa w Witoszowie Dolnym.

Projekt był realizowany w ramach sektora Edukacji Szkolnej programu Erasmus+ przez szkoły i instytucje z pięciu krajów Unii Europejskiej – Polska, Cypr, Rumunia, Grecja i Włochy. W pilotażu wzięło udział 55 szkół z całej Polski.

Narzędzie PRO-LEARN Teens jest to elektroniczne narzędzie psychometryczne do diagnozowania funkcji poznawczych (uwaga, spostrzeganie, myślenie, pamięć) i rozpoznawania preferowanego stylu uczenia się dzieci (wzrokowy, słuchowy, czytanie/pisanie, kinestetyczny) w wieku od 11 do 14 lat opracowywane przez ekspertów w ramach ww. projektu. Dzięki tym szczegółowym badaniom będziemy mogli określić, w jaki sposób każdy z uczniów uczy się najefektywniej, co przyczyni się do skuteczniejszej nauki dzieci i rozwoju ich funkcji poznawczych, a co za tym idzie, do osiągania większych sukcesów zarówno w nauce jak i w późniejszym życiu. Nasi uczniowie mogli przyczynić się do zgromadzenia danych potrzebnych do analizy psychometrycznej i standaryzacji narzędzia. Szkoła natomiast zyskała promocję na arenie międzynarodowej oraz dostęp do finalnych wersji narzędzi diagnostycznych, udział w szkoleniach oraz pakiet edukacyjny- nauczanie z wykorzystaniem elementów neuropedagogiki dla nauczycieli i pedagogów.

Wśród uczestników pilotażu rozlosowano nagrody w postaci „ekart prezentowych Empik”. Z ogromną radością informujemy, że w naszej szkole nagrody wylosowały: Julia Piczóra z klasy VIIIb oraz Luiza Opalach z klasy VIIb. Gratulujemy zwycięzcom!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group