Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PiS przeciwko Kongresowi Regionów

Poniedziałek, 23 grudnia 2013, 14:30
Aktualizacja: 20:27
Autor: red.
Świdnica: PiS przeciwko Kongresowi Regionów
Fot. archiwum
Świdniccy działacze Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt obywatelskiej uchwały, dzięki której mieszkańcy miasta będą mogli wyrazić sprzeciw wobec planowanej organizacji V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów, finansowanego ze środków budżetowych gminy.

Inicjatorzy uchwały uważają, że Prezydent Murdzek w dobie obecnego spowolnienia gospodarczego, powinien bardziej racjonalnie planować wydatki związane z polityką kulturalno-promocyjną miasta. - Kongres Regionów jest tak naprawdę świętem samorządowców, polityków i przedstawicieli biznesu, którzy znacznie częściej pojawiają się na wieczornych bankietach, finansowanych ze środków budżetowych miasta, niż na merytorycznych panelach dyskusyjnych i konwersatoriach, które są w tym czasie organizowane na terenie Świdnicy - uzasadnia radny Robert Garstecki, przewodniczący komitetu miejskiego PiS. Zdaniem Garsteckiego mieszkańcy Miasta nie odnoszą z tego tytułu żadnych konkretnych korzyści. Podkreśla on ponadto, że coroczna organizacja Ogólnopolskiego Kongresu Regionów kosztuje budżet miejski kilkaset tysięcy złotych, które poza promocją wizerunku samego Prezydenta Miasta, nie przekładają się na relatywny wzrost poziomu życia samych świdniczan.

Inicjatorzy projektu zarzucają też Prezydentowi Murdzkowi przesadną promocję przedsiębiorstwa Axel Springer Polska, wydającego jeden z opiniotwórczych tygodników społeczno-politycznych znany z publikacji bardzo kontrowersyjnych stron tytułowych a także artykułów prasowych, które w sposób jednoznaczny i niezwykle ostry atakują Kościół Katolicki w Polsce. - W obliczu relacji łączących władze Świdnicy z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Diecezji Świdnickiej promowanie takich tytułów jak Newsweek Polska, który ostatnio niezwykle agresywnie, wręcz obcesowo, atakuje Kościół Katolicki jest kuriozalna i tym samym niestosowna, ponieważ Prezydent Miasta, organizując Ogólnopolski Kongres Regionów, przyjmuje patronat medialny wskazywanego wydawnictwa, w pełni go tym samym legitymizując i wyrażając pośrednią aprobatę dla przekazywanych w jego tytułach treści - tłumaczy Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie i jednocześnie po chwili zapytuje - Czy to tak naprawdę oznacza, że Prezydent Murdzek utożsamia się antykatolickimi treściami firmowanymi przez ten tygodnik?

Działacze PiS rozpoczęli już zbiórkę pierwszych podpisów poparcia. Zgodnie ze Statutem Miasta muszą ich uzyskać co najmniej 200. Deklarują jednak, że bez problemu zdobędą ich dużo więcej. - Chcemy pokazać Prezydentowi Murdzkowi, co mieszkańcy Świdnicy sądzą o organizowanym przez niego Kongresie Regionów. Jestem spokojny o to,
że ta uchwała obywatelska zdobędzie największą pulę poparcia społecznego w dotychczasowej historii złożonych tego typu projektów w mieście
- zapowiada Garstecki.

(PiS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group