Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PiS przeciwko Kongresowi Regionów

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, 14:30
Aktualizacja: 20:27
Autor: red.
Fot. archiwum
Świdniccy działacze Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt obywatelskiej uchwały, dzięki której mieszkańcy miasta będą mogli wyrazić sprzeciw wobec planowanej organizacji V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów, finansowanego ze środków budżetowych gminy.

Inicjatorzy uchwały uważają, że Prezydent Murdzek w dobie obecnego spowolnienia gospodarczego, powinien bardziej racjonalnie planować wydatki związane z polityką kulturalno-promocyjną miasta. - Kongres Regionów jest tak naprawdę świętem samorządowców, polityków i przedstawicieli biznesu, którzy znacznie częściej pojawiają się na wieczornych bankietach, finansowanych ze środków budżetowych miasta, niż na merytorycznych panelach dyskusyjnych i konwersatoriach, które są w tym czasie organizowane na terenie Świdnicy - uzasadnia radny Robert Garstecki, przewodniczący komitetu miejskiego PiS. Zdaniem Garsteckiego mieszkańcy Miasta nie odnoszą z tego tytułu żadnych konkretnych korzyści. Podkreśla on ponadto, że coroczna organizacja Ogólnopolskiego Kongresu Regionów kosztuje budżet miejski kilkaset tysięcy złotych, które poza promocją wizerunku samego Prezydenta Miasta, nie przekładają się na relatywny wzrost poziomu życia samych świdniczan.

Inicjatorzy projektu zarzucają też Prezydentowi Murdzkowi przesadną promocję przedsiębiorstwa Axel Springer Polska, wydającego jeden z opiniotwórczych tygodników społeczno-politycznych znany z publikacji bardzo kontrowersyjnych stron tytułowych a także artykułów prasowych, które w sposób jednoznaczny i niezwykle ostry atakują Kościół Katolicki w Polsce. - W obliczu relacji łączących władze Świdnicy z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Diecezji Świdnickiej promowanie takich tytułów jak Newsweek Polska, który ostatnio niezwykle agresywnie, wręcz obcesowo, atakuje Kościół Katolicki jest kuriozalna i tym samym niestosowna, ponieważ Prezydent Miasta, organizując Ogólnopolski Kongres Regionów, przyjmuje patronat medialny wskazywanego wydawnictwa, w pełni go tym samym legitymizując i wyrażając pośrednią aprobatę dla przekazywanych w jego tytułach treści - tłumaczy Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie i jednocześnie po chwili zapytuje - Czy to tak naprawdę oznacza, że Prezydent Murdzek utożsamia się antykatolickimi treściami firmowanymi przez ten tygodnik?

Działacze PiS rozpoczęli już zbiórkę pierwszych podpisów poparcia. Zgodnie ze Statutem Miasta muszą ich uzyskać co najmniej 200. Deklarują jednak, że bez problemu zdobędą ich dużo więcej. - Chcemy pokazać Prezydentowi Murdzkowi, co mieszkańcy Świdnicy sądzą o organizowanym przez niego Kongresie Regionów. Jestem spokojny o to,
że ta uchwała obywatelska zdobędzie największą pulę poparcia społecznego w dotychczasowej historii złożonych tego typu projektów w mieście
- zapowiada Garstecki.

(PiS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 23-12-2013 16:25
tytuł poprawcie
~moniek 23-12-2013 17:37
CAŁY PIS TO CIEMNOGRÓD I TYLE W TEMACIE !
~Podatnik 23-12-2013 20:39
Dlaczego tylko Świdnica ma promocję na PKP do Wrocławia za 5 zł a reszta musi płacić normalnie ? dlaczego promocja jest z budżetu województwa na którą składa się cała Polska, dlaczego tylko Świdnica ma taką promocję, dlaczego my podatnicy musimy płacić na takie promocję dla określonej grupy społecznej.
~ 23-12-2013 22:44
Ej moniek, a co Świdnica ma z tego kongresu regionów? Napitych samorządowców i biznesmenów zataczających się nocą po mieście? A tekst o hipokryzji Murdzka przedni. Z jednej strony Newsweeki i te obrzydliwe artykuły o kościele a z drugiej prezydent całujący biskupi sygnet :)
~PO 24-12-2013 16:19
a My oswiecenie!!-w 2007 roku obiecywalismy-obnizenie podatków, łatwy dostep do służby zdrowia, praca dla młodych, zniesienie abonamentu i bla bla bla bla bla............są swięta 2013 wiec dalej poobiecujemy ....aby w kieszen nam poszło....a głupiemu radosc!!
~as 25-12-2013 8:13
na pytanie co ma swidnica z kongresu odpowiem tak kazda zlotowka wydana wraca do kieszeni świdniczan- restauracje sklepy hurtownie kwiaciarnie cukiernie taksówki przewoźnicy hotele pensjonaty itd. wiec skoro miasto jest platnikiem jakiejś tylko części calosci budżetu kongresu to rachunek jest prosty a cale te zarzuty sa smieszne i zwykłym populizmem!!!!pomijam aspekt promocji miasata -) bo to może być już za trudne-)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group