Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Plac dla miłośników

Czwartek, 17 grudnia 2020, 7:05
Autor: red
Świdnica: Plac dla miłośników
Fot. UM Świdnica
Na Zawiszowie powstaje plac do street workout’u.

Poręcze gimnastyczne, pionowe i poziome drabinki, koła gimnastyczne, przyrząd do ćwiczeń mięśni brzucha i ramion czy drążki do podciągania. Tak wyglądać będzie plac do street workout'u, który powstaje na terenie kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 na Osiedlu Zawiszów. Miłośnicy treningu siłowego opartego o gimnastykę z wykorzystaniem własnej masy ciała będą mieli profesjonalne miejsce do ćwiczeń.

Street workout to sport uniwersalny, który może trenować każdy. Rozwija zwinność, równowagę, koordynację, precyzję ruchów i dynamikę. Wywodzi się od Kalisteniki (Kallos Sthenos – piękno i siła), pochodzącej ze starożytnej Grecji oraz Rzymu, gdzie tymi samymi zasadami treningowymi byli szkoleni tamtejsi wojownicy.

W ramach inwestycji powstanie plac do treningu siłowego o powierzchni około 264 m2. Zestaw do ćwiczeń składać się będzie z drążków do podciągania - umieszczonych na różnych wysokościach, drabinek pionowych i poziomych, poręczy równoległych, kół gimnastycznych oraz ławeczki do ćwiczeń z drabinką.

Wykonawcą zadania jest firma 1 Move Sp. z o.o. z Gdańska. Wartość inwestycji to 121 937,75 zł. Planowany termin jej zakończenia to 23 grudnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group