Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pod kwarantanną

Niedziela, 22 marca 2020, 7:01
Autor: red
Świdnica: Pod kwarantanną
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci codziennie wyruszają na kontrolę do osób objętych kwarantanną. Sprawdzają czy osoby te przebywają w wyznaczonych miejscach. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID–19.

Jednym z wielu zadań realizowanych przez policjantów jest kontrola osób przebywających na kwarantannie.

Kontroli dokonują policjanci umundurowani.

Kontakt z tymi osobami oczywiście odbywa się w bezpieczny sposób dla obu stron. Policjanci wyposażeni w służbowy telefon komórkowy pojawiają się w miejscu zamieszkania osób objętych kwarantanną. Dzwonią do takich osób i informują, aby pokazały się one na przykład w oknie, oraz by zasygnalizowały, że są w miejscu, które zostało wyznaczone do kwarantanny. Policjanci w żadnym przypadku nie mają obowiązku wchodzić do mieszkania. Jeżeli osoba objęta kwarantanną nie będzie się pokazywała, nie będzie odbierała telefonów, i nie będzie z nią kontaktu to o takiej sytuacji policjanci informują Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 5 tys. zł. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł. Jeśli zaś osoba, u której potwierdzono zakażenie oddali się z wyznaczonego miejsca – będzie ona odpowiadać zgodnie z art. 161 kk, który za takie przestępstwa przewiduje karę roku więzienia.

Prosimy o zgłaszanie wszelkich przypadków prób podszywania się pod funkcjonariuszy i apelujemy o nieotwieranie takim osobom drzwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pamiętajmy, że możliwa jest telefoniczna weryfikacja tożsamości funkcjonariusza. Numery kontaktowe do komend policji znajdują się na stronach internetowych komend oraz w aplikacji Moja komenda.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group