Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pod murami zakwitną róże

Piątek, 16 maja 2014, 8:45
Autor: red.
Świebodzice: Pod murami zakwitną róże
Fot. UM Świebodzice
Świebodziczanie zyskają kolejne miejsce, w którym komfortowo będą mogli spędzać wolny czas. Rozpoczął się bowiem ostatni etap inwestycji związanej z rewitalizacją miejskich murów obronnych i zagospodarowaniem przestrzeni wokół nich.

Po podpisaniu przez Gminę Świebodzice umowy z wykonawcą, którym w drodze przetargu została firma P. W. Stańczyk sp. j., na placu przy ul. Piłsudskiego pojawili się pierwsi robotnicy i maszyny budowlane. W ramach prac utworzony zostanie w tym miejscu park różany składający się z trzech odmian kolorystycznych kwiatu - białej, żółtej i różowej.

Poza parkiem projekt wykonawczy obejmuje również wykonanie placów z kostki granitowej, ścieżek pieszych oraz skwerów z roślinnością zieloną. Na terenie parku zamontowanych zostanie również 16 stylizowanych ławek i tyle samo koszy na śmieci.

Koszt inwestycji będącej częścią projektu "Rekonstrukcja zabytkowych murów obronnych wraz z zagospodarowaniem terenu w rejonie ul. Piłsudskiego" wyniesie 355 470 zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na 29 sierpnia 2014 r.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group