• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 23:27
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 720
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podmienili chór...

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 10 grudnia 2009, 9:28
Aktualizacja: Niedziela, 20 grudnia 2009, 20:22
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Śpiewali przepięknie. Pod koniec publiczność urządziła im owację na stojąco, brawa trwały przeszło minutę. Tylko...

Wczoraj o 18.00 miał wystąpić w Kościele Pokoju Patriarszy Chór Soboru Chrystusa Zbawiciela z Moskwy w towarzystwie Kwartetu Galeos. Bilety na koncert kosztowały 40 zł.

Po przedstawieniu podeszły do nas jakieś dwie panie z biletami w rękach. Szukały organizatora. Porównywały twarze ze zdjęcia z chórzystami – i nic się nie zgadzało. Nas też nieco zastanowił repertuar – chór oprócz rosyjskich pieśni cerkiewnych i ludowych śpiewał polskie kolędy bez śladu obcego akcentu, i nawet „Arkę”. I nie było kwartetu smyczkowego.

- Moskiewski chór się rozchorował i nie przyjechał. Zadzwoniono do nas, czy możemy wystąpić. Oczywiście, zgodziliśmy się. – tłumaczył jeden ze śpiewaków w drodze do autokaru. Publiczność zachwycił Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej z Warszawy pod dyrekcją ks. Jerzego Szurbaka. I tylko nikt z organizatorów jej o tym nie powiadomił.

- Jestem w szoku – mówi Bożena Pytel, administratorka Kościoła Pokoju. – Jak wiele razy przedtem, udostępniliśmy kościół jako salę koncertową. Nam też nikt nie powiedział o tej zmianie.

Organizatorem koncertu jest agencja reklamowa E. A. R. z Warszawy. Na biletach zastrzegła sobie, że ma prawo „dokonać zmian w przebiegu imprezy z powodów nieprzewidzianych, nieuniknionych lub losowych” oraz „zmienić program pod względem artystycznym i czasowym bez uprzedniej konsultacji i rekompensaty”. Tylko dlaczego nie powiadomiono osób, które kupiły bilety, że te dwa paragrafy właśnie znalazły zastosowanie? I jak to się ma do cen biletów?

Dzwonimy do organizatorów. – Proszę zatrzymać bilety. Koncert chóru - tego właściwego - odbędzie się w Kościele Pokoju między styczniem a marcem i wtedy wejście będzie możliwe dzięki tym samym biletom. – tłumaczy przedstawiciel agencji, Ireneusz Szewczyk. - Kilka dni temu ktoś ze śpiewaków zachorował na grypę spowodowaną przez wirus Ah1m1 i nie było już mowy o ich przyjeździe. Zrobiliśmy, co mogliśmy.

Czy ktoś z organizatorów nie powinien jednak przeprosić bezpośrednio przed koncertem lub po nim za zaistniałe zmiany i podać tę informację? - Nie mam pojęcia, dlaczego tak się nie stało. - mówi Ireneusz Szewczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group