Czwartek, 25 czerwca

Podrożeje woda i ścieki

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Od 1 stycznia 2012 r. będą obowiązywały nowe stawki opłat za wodę i ścieki. To pierwsza podwyżka od dwóch lat.

Po zmianie uchwały dla gospodarstw domowych stawki wyniosą netto (+ 8 proc. VAT) – 7,34 zł (wzrost o 0,53 zł / 7,78 %). W tym: • cena za 1 m3 dostarczonej wody – 3,08 zł (wzrost o 0,22 zł / 7,70 %),rn• cena za 1 m3 odprowadzonych ścieków – 4,26 zł (wzrost o 0,31 zł / 7,85 %).

Opłata stała miesięczna netto za jeden punkt rozliczeniowy wzrośnie z kwoty 3,60 zł. do 4,15 zł. tj. o 28,57% i jest jednakowa dla wszystkich taryfowych grup odbiorców. Wzrost opłat ma związek ze wzrostem kosztów energii oraz usług. W dodatku ŚPWiK realizuje ogromną inwestycją – budowę nowego zakładu uzdatniania wody przy ul. Bokserskiej.

Nowe stawki będą większe dla statystycznego świdniczanina o 1,38 zł (netto) miesięcznie. – Porównując do sąsiadów, mamy niższe stawki za wodę i ścieki. Korzystnie również wypadamy w porównaniu średnich cen wody i ścieków w województwie dolnośląskim, jak i w całym kraju. Na 130 miast wielkością zbliżonych do Świdnicy zajmujemy 37. miejsce od końca pod względem stawki za wodę i ścieki – dodaje Jacek Sochacki, prezes Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka