Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Podsumowali pracę rady

Czwartek, 13 listopada 2014, 12:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Podsumowali pracę rady
Fot. UG Dobromierz
W ubiegły piątek, 7 listopada w świetlicy wiejskiej w Kłaczynie odbyła się uroczysta, ostatnia sesja VI kadencji Rady Gminy Dobromierz. Podczas obrad gminni rajcy podjęli następujące uchwały w sprawie: Programu Współpracy Gminy Dobromierz z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015, Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2014 – 2016 dla Gminy Dobromierz, przyjęcia Planu Urządzeniowo – Rolnego Gminy Dobromierz, obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego, zatwierdzenia zmiany w ,,Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Gniewków” oraz zmian w budżecie Gminy Dobromierz na rok 2014.

Gościem specjalnym ostatniej sesji Rady w kadencji 2010-2014, był Prezydent Wałbrzycha oraz lider Aglomeracji Wałbrzyskiej - Roman Szełemej. Pan Prezydent przedstawił informację nt. funkcjonowania i celów Aglomeracji Wałbrzyskiej, której nasza gmina jest członkiem. Omówił efekty dotychczasowej pracy i zadań, jakie wspólnie podejmowano, by pozytywnie wpływać na rozwój naszej lokalnej Ojczyzny. Przedstawił zadania i inwestycje, którym należy poświęcić wiele pracy i zaangażowania w nadchodzących latach, ale które w przyszłości przyniosą wymierne efekty. Podziękował wójtowi Jerzemu Ulbinowi za owocną współpracę, gratulując wielu sukcesów i ciekawych pomysłów, które udało się zrealizować i które służą przede wszystkim naszym mieszkańcom.
Również Poseł na Sejm RP Teresa Świło przekazała podziękowania za czteroletnią pracę w samorządzie, za liczne inicjatywy i aktywność w kreowaniu i utrwalaniu rozwoju aktywnej społeczności obywatelskiej.

Była to ostatnia w tej kadencji sesja Rady Gminy, podczas której dokonano podsumowania dotyczącego działalności Rady Gminy Dobromierz, a także stałych i doraźnych komisji Rady Gminy w roku 2014.

Wójt Jerzy Ulbin podsumowując zadania realizowane w mijającej kadencji, podziękował radnym, sołtysom i gminnym jednostkom organizacyjnym za dotychczasową, pełną poświęcenia pracę, za wnikliwe i odpowiedzialne rozwiązywanie nałożonych zadań, zawsze z myślą o mieszkańcach gminy. Były to lata dobrej współpracy, które zaowocowały wieloma inwestycjami, przedsięwzięciami oraz budowaniem dobrego wizerunku gminy Dobromierz.

Podziękowania za bardzo dobrą współpracę i dbałość o mieszkańców gminy na ręce wójta Jerzego Ulbina w imieniu Rady Gminy przekazała przewodnicząca Danuta Świerk, zaś w imieniu sołtysów – sołtys Elżbieta Bucka.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group