Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podziel się książką

Piątek, 30 kwietnia 2021, 17:03
Autor: red
Świdnica: Podziel się książką
Fot. UM Świdnica
„PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” – Świdnickie Biblioteczki Społeczne.

W Świdnicy, w miejscach publicznych, powstają biblioteczki społeczne w ramach projektu Fundacji „Ogrody Edukacyjne” Centrum Aktywności Obywatelskiej. Autorką projektu „Podziel się książką” jest Anna Wysocka-Gazda – trenerka, tutorka, liderka działań społecznych, założycielka „Ogrodów Edukacyjnych”.

Każda książka z biblioteczki społecznej ma zieloną naklejkę z napisem „PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” oraz pieczęć z napisem: „Ogrody Edukacyjne Centrum Aktywności Obywatelskiej PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ”. W środku znajduje się również zakładka promująca Świdnicę, ze specjalną dedykacją prezydent miasta. Książki umieszczone są w drewnianych, zielonych skrzynkach wykonanych przez rękodzielników.

- Biblioteczki społeczne działają na zasadzie bookcrossingu. Znaleźliście w skrzynce książkę dla siebie? Poczytajcie na miejscu, w czasie spaceru po naszym pięknym mieście lub zabierzcie ze sobą do domu. Można ją także przekazać komuś znajomemu lub dać jej na zawsze miejsce w swoim domu. Można również odnieść ją do dowolnej skrzyneczki. Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Książek w zielonych skrzyneczkach nigdy nie zabraknie, gdyż zasoby biblioteczek będą na bieżąco uzupełniane.

Gdzie można znaleźć zielone biblioteczki społeczne?

Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Rynek 39/40
Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33
Restauracja Wołowina ul. Wrocławska 1
Urząd Miasta Świdnica ul. Armii Krajowej 49
Klub Seniora na Zawiszowie ul. Władysława Łokietka 13
Kawiarnia No Sugar Cafe ul. Basztowa 1
Sklep OUTLET – Rynek 6
Jeżeli chcą Państwo, żeby zielona biblioteczka społeczna zaistniała gdzieś bliżej Was, to napiszcie o tym na adres mailowy: k.piotrowska@um.swidnica.pl proponując miejsce w restauracji/sklepie/biurze czy innym lokalu, do którego mają dostęp świdniczanie. A jeżeli macie w domu książki, które chcecie przekazać do naszych wspólnych biblioteczek, to dzwońcie na nr telefonu „Ogrodów Edukacyjnych” - 539 345 644.

- Zielone skrzyneczki pojawiły się w mieście po to, żeby żadna książka nie kurzyła się zapomniana na strychu, czy w piwnicy. Żebyśmy mieli tematy do rozmów z innymi i możliwość spotkania się w krainie wyobraźni a także na świdnickich szlakach, w czasie wypraw „Poszukiwaczy Zaginionych Książek”. Twórzmy biblioteki społeczne, przekazujmy sobie kolejne książki. Pamiętajmy: czytanie to wiedza i fantastyczny sposób na trenowanie i rozwój umysłu – dodaje Magdalena Okniańska.

Projekt „Ogrodów Edukacyjnych” realizowany jest w Partnerstwie z Urzędem Miejski w Świdnicy – Referatem Organizacji Pozarządowych oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group