Środa, 24 czerwca

Pokazali siłę

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W sobotę, 1 czerwca, kolarze po raz kolejny stawili się na starcie wyścigu w ramach MTB Ligii Aglomeracji Wałbrzyskiej. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, silne opady deszczu, wszyscy zawodnicy wystartowali i bezpiecznie ukończyli rywalizację.

Wśród kibiców obserwujących zmagania byli m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Radni Rady Miejskiej: Agata Koperska, Ewelina Głąbiak, Zbigniew Wółkiewicz, Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński. Goście życzyli wszystkim powodzenia, a najmłodszym zawodnikom z okazji Dnia Dziecka rozdali upominki. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej poprowadził Zastępca Dyrektora Wyścigu Władysław Żyndul. W skład komisji sędziowskiej weszli: Bajrakowska Izabela - sędzia główny, Cybulska Justyna, Hujdus Roman, Rak Dorota, Załużny Andrzej, Natalia Chrapek i Adam Cajzer.

Do wyścigu zgłosiło się ponad 130 młodych kolarzy, którzy startowali w 6 kategoriach wiekowych: Elfy, Krasnale, Skrzaty, Młodszy Żak/Żakini, Żak/Żakini, Młodzik/Młodziczka. Emocji nie brakowało, trasa jak zawsze była wymagająca, jednak zawodnicy poradzili sobie z nią świetnie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach. Zapraszamy na kolejną edycję już za rok!

Organizatorem wydarzenia sportowego było Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej, dzięki przyznanej dotacji z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert.

Wyniki wyścigów dostępne są na stronie: https://wynikizawodow.eu/zawody/178.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka