Czytających: 1720

Jaworzyna Śląska: Polała się krew w 16. kolejce JALPH

Niedziela, 6 lutego 2011, 14:03
Aktualizacja: 14:04
Emocje, krew na parkiecie, czerwona kartka dla zawodnika, który pomylił chyba dyscypliny oraz brak prądu w hali – tak w skrócie można podsumować 16. kolejkę spotkań Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej. W najciekawszym meczu Pędzące Osiołki uległy aktualnym mistrzom Docenianym Inaczej 6:12.

Pierwsza połowa należała do Osiołków, którzy w 9 min. zdobyli dwie bramki (Kurzeja, Krawczyk), wychodząc na prowadzenie. Doceniani odpowiedzieli dopiero w 15 min., kiedy to Ignatowicz zmniejszył straty na 1:2. Od tego momentu do głosu znów doszły Osiołki, które do końca pierwszej połowy podkręciły tempo i na przerwę schodziły z prowadzeniem 4:2. Pierwsza połowa była bardzo nerwowa widać było, że obie drużyny interesuje jedynie zwycięstwo, czego efektem były odniesione urazy, polała się krew: Karpacz doznał urazu nosa a Sowa z rozciętą powieką pojechał na szycie do szpitala.

Po zmianie stron do głosu doszli Doceniani, którzy w 29 min. po strzale Ptaka wyszli na prowadzenie 5:4. Ptak strzelając 4 bramki wyprowadził swój zespól ze stanu 3:4 na 7:4. Do końca spotkania zwycięzcy kontrolowali sytuację, ostatecznie wygrywając 12:6.

W drugim meczu pomiędzy Ziomalami, a Glob Maxem też nie zabrakło emocji, długo utrzymywał się wynik remisowy 0:0. Prowadzenie w tym meczu uzyskali Ziomale w 12 min. po strzale Kujawy.Glob Max nie mógł poradzić sobie z dobrze broniącym w bramce rywali Wiśniowskim, który pewnie bronił strzały przeciwników. Stawka meczu była wysoka i zaczęły puszczać nerwy, dochodziło do spięć. Do jednego z nich doszło w 18 min., kiedy to Głogiewicz, kilka razy kopnął leżącego na parkiecie Wiśniowskiego, za co ujrzał czerwona kartkę, a jego zespół przez 3 min. grał w osłabieniu. Przewagę liczebną wykorzystali przeciwnicy podwyższając rezultat na 2:0. Po zmianie stron po dwóch bramkach braci Kujawów w 22 min. było już 4:0. Pierwsza bramka dla Glob Maxu padła dopiero w 24 min. po strzale Charytanowicza. W 38 min. Charytanowicz zdobył kontaktową bramkę na 4:5 ale szybko odpowiedzieli przeciwnicy, po bramkach Prymuli mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla Ziomali.

Zaskakujący początek miał pojedynek między Gimnazjum Senior, a XXL Bolesławice, po 5 minutach seniorzy prowadzili już 3:0. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Bolesławic, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron rządził już tylko XXL który zdobył jeszcze osiem bramek, a Gimnazjum zaledwie jedną. W 23 min. na około kwadrans został przerwany mecz z powodu awarii światła. XXL wygrał ostatecznie 14:5.

Po kolejnych trzech porażkach wreszcie zwyciężył Car Valet Jaroszów gromiąc Uhahanych 19:5. Drużyna z Jaroszowa panowała na parkiecie przez cały mecz. Do przerwy prowadzili już 10:1. W drugiej połowie trochę lepiej zaprezentowali się Uhahani, strzelając 4 bramki, Car Valet odpowiedział jednak dziewięcioma trafieniami.

Zawodnikiem kolejki został zawodnik Docenianych Inaczej Mateusz Ptak.