Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Policjanci na rowerach zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców Świebodzic

Sobota, 25 sierpnia 2018, 13:41
Autor: red
Świebodzice: Policjanci na rowerach zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców Świebodzic
Fot. KPP Świdnica
Na ulicach Świebodzic już od 24 sierpnia pojawiły się policyjne patrole rowerowe. W Komisariacie Policji w Świebodzicach odbyło się uroczyste przekazanie jednośladów. Ich zakup, jak i wyposażenie dla funkcjonariuszy, został sfinansowany przez Samorząd Miasta Świebodzic.

Pomysł patroli rowerowych szybko zyskał uznanie w oczach świebodzickich policjantów. Ich głównym zadaniem będzie pilnowanie porządku w różnych rejonach miasta.

W uroczystości przekazania rowerów udział wziął burmistrz miasta Świebodzić -Bogdan Kożuchowicz, Radni Miasta członkowie Komisji ds Bezpieczeństwa Marek Gąsior i Dariusz Błaszczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach Izabela Siekierzyńska, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Aldona Górska, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch, Komendant Świebodzic kom. Janusz Kozendra, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Świdnicy podisnp. Przemysław Siwiak, Ekspert Wydziału Prewencji nadkom. Robert Topolski, a także funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach asp. szt. Maciej Kwiecień i asp. Piotr Kot.

Od 24 sierpnia służbę patrolową na jednośladach pełnią w ramach służb ponadnormatywnych policjanci pionu prewencji oraz kryminalnego. Patrole rowerowe będą kierowane w pierwszej kolejności w rejon Osiedla Sudeckiego , Osiedla Piastów a także w okolice centrum.

W odróżnieniu od patrolu pieszego, policjanci na rowerach będą bardziej mobilni a przez to będą w stanie częściej kontrolować miejsca zagrożone-wskazane przez mieszkańców, a w razie potrzeby szybciej dotrą w miejsce interwencji.

Nowy sprzęt, który również pod wieloma względami góruje w służbie nad samochodami zwłaszcza w parkach miejskich, terenach zielonych pozwoli nadzorować większy obszar, lepiej patrolować niebezpieczne tereny i wjechać w trudno dostępne miejsca. Nowy policyjny nabytek również promuje aktywny tryb życia.

Rowery oraz mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów w całości sfinansowane zostały przez Samorząd Miasta Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group