Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Policjant rozmawiał z seniorami o oszustwach

Środa, 21 czerwca 2017, 11:12
Aktualizacja: 14:15
Autor: red
Strzegom: Policjant rozmawiał z seniorami o oszustwach
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz świdnickiej komendy spotkał się z seniorami z „Dziennego Domu Pobytu SENIOR WIGOR” w Strzegomiu.

Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej świdnickiej komendy rozmawiał z seniorami na temat sposobu działania sprawców dokonujących oszustw metodą „na wnuczka”, „na urzędnika” oraz „ na policjanta”. Żeby zobrazować słuchaczom temat, funkcjonariusz opowiedział o historiach, które wykorzystali oszuści na terenie powiatu, by wyłudzić pieniądze od osób starszych.

Opowiadając o sposobach działania sprawców, sposobie prowadzenia rozmowy przez dzwoniącego oszusta oraz argumentach, którymi się posługuje, funkcjonariusz zwrócił szczególną uwagę na kwestię emocji, współczucia, empatii, które są ściśle związane z popełnianiem tego rodzaju przestępstw. Ufność osób starszych i chęć niesienia pomocy bardzo często biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Efektem tego jest przekazywanie dużych sum pieniędzy na rzecz „bliskich”, którzy rzekomo mieli uczestniczyć w wypadku komunikacyjnym lub w innej podobnej sytuacji.

Z seniorami omówiona została również kwestia wpuszczania do mieszkania „domokrążców” którzy oferują towary po pozornie atrakcyjnych cenach.

Podsumowaniem tematu było przekazanie seniorom dobrych rad, a raczej wskazówek, które pomogą w przyszłości uniknąć tego rodzaju zagrożeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group