Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjant spotkał się z seniorami

Poniedziałek, 16 maja 2016, 10:53
Autor: opr. red.
Świdnica: Policjant spotkał się z seniorami
Fot. www.swidnica.policja.gov.pl
Dom Dziennego Pobytu "Senior–Wigor" w Strzegomiu to miejsce gdzie odbyło się spotkanie świdnickiego funkcjonariusza z seniorami . Głównym tematem było przekazanie wszelkich informacji dotyczących najczęstszych sposobów, jakimi posługują się przestępcy, którzy chcą wyłudzić od osób starszych pieniądze, w szczególności metod na tzw. wnuczka czy policjanta.

12.05.2016 r o godz. 10.00 w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor” w Strzegomiu przy ul. Armii Krajowej 23 – na zaproszenie Pani Kierownik ww. placówki Anny Jarosińskiej - odbyło się spotkanie pensjonariuszy ze specjalistą ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KPP w Ś-cy nadkom. Robertem Topolskim.

Policjant omówił działania prewencyjne prowadzone przez świdnicką jednostkę skierowane na bezpieczeństwo seniorów. Tematem spotkania były najczęściej spotykane przestępstwa, których ofiarami padają osoby w wieku senioralnym.

Podczas prezentacji filmów edukacyjno-profilaktycznych policjant przekazywał uczestnikom porady dotyczące tego jak nie zostać oszukanym czy okradzionym przez przestępców. Głównym celem było uczulenie słuchaczy i ich rodzin, a także znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu działania takich przestępców oraz bezpiecznych zachowań w trakcie takich sytuacji. Funkcjonariuszki omówiły działanie oszustów metodą na tzw. wnuczka, córkę, funkcjonariusza CBŚ, policjanta, pracowników społecznych, zdrowia itp.

Podczas spotkania omówiono następujące kwestie:
oszustwa metodą na tzw „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika socjalnego” itp.
oszustwa na tzw. „sąsiada”
bezpieczeństwo podczas wybierania gotówki z bankomatu
zapobieganie kradzieżom tzw. „kieszonkowym”, „sztuczny tłum”,
wizyty nieuczciwych „domokrążców” oferujących do sprzedaży towary po pozornie atrakcyjnych cenach,
kradzieże „na wyrwę” telefonów komórkowych.
Spotkanie zakończyło się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy, zwłaszcza tematy dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, którzy chętnie zadawali pytania.

Wszyscy zgodzili się, co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group