Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policyjne działania kontrolne „Pieszy kontra Pojazd”

Wtorek, 12 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Świdnica: Policyjne działania kontrolne „Pieszy kontra Pojazd”
Fot. red.
Pieszy to najsłabszy uczestnik ruchu drogowego. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans. Z analiz stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wynika, że znaczny wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych następuje w okresie jesienno – zimowym. Wcześnie zapadający zmierzch, zamglenia, opady deszczu i śniegu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawia, że piesi stanowią grupę szczególnie narażoną na udział w wypadkach drogowych.

Dlatego dążąc do poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy organizuje na terenie powiatu świdnickiego akcję „Pieszy Kontra Pojazd”.

Działania będą prowadzone dzisiaj w godz. 6.00 - 22.00. Podczas akcji policjanci będą reagować na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych a także kierujących pojazdami w stosunku do tej grupy osób.

Funkcjonariusze w szczególności będą zwracać uwagę na zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, a także na poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group