Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1355

III-liga piłkarska: Polonia Świdnica – Bielawianka Bielawa 1:0! (zapis relacji z meczu)

Sobota, 1 października 2011, 15:56
Aktualizacja: 19:40
Siódma ekipa III–ligowej hierarchii Bielawianka Bielawa była kolejnym rywalem podopiecznych Przemysława Malczyka. Polonia Świdnica pokonała rywali 1:0 strzelając bramkę w doliczonym czasie gry, na listę strzelców wpisał się Paweł Tobiasz.

Skład Bielawianki: Wierzbicki, Świerzawski, Morasz, Chrapek, Marszałek, Ślepecki, Wac, Zieliński, Rurarz, Chęciński, Ochota, na ławce: Celmer, Kaczmarek, Ulatowski, Śpiewak, Furmankiewicz

Polonia: Pierzga, Bielski, Borowy, Smoczyk, Goździejewski, Hajłasz, P. Salamon, Szuba, Filipczak, Lato, Łagiewka, na ławce: Stitou, Miętkiewicz, M. Salamon, Śmiałowski, Chmiel, Starczukowski, Tobiasz

Rozpoczynamy spotkanie

5' - błąd naszej defensyw, sytuację wyjaśnia jednak Pierzga

12' - bardzo groźna kontra naszego zespołu, podanie Goździejewskiego przecinają w ostatniej chwili obrońcy z Bielawy

20' - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, bez zagrożenia z obu stron

25' - kontratak naszego zespołu z lewej strony dośrodkowuje Łagiewka, piłka pada łupem obrońców gości

29' - żółta kartka Hajłasz

36' - bardzo nudne widowisko, rzut rożny dla rywali, wybijają biało-zieloni defensorzy

38' - strzał z dystansu przyjezdnych, pewnie broni Pierzga

42' - Hajłasz uderza obok bramki

43' - żółtą kartką upomniany Ślepecki

Koniec pierwszej połowy 0:0

46' - rozpoczynamy drugą połowę Kamil Śmiałowski i Paweł Tobiasz na boisku, schodzą Marcin Smoczyk i Dawid Hajłasz.

48' - Tobiasz uderza głową ponad bramką.

52' - bardzo dobre dogranie Tobiasza do Śmiałowskiego, górą golkiper rywali

61' - groźna kontra Goździejewskiego, powstrzymana przez obrońców

63' - Filipczak próbuje z dystansu, dobrze broni bramkarz

66' - zmiana u gości Rurarz schodzi, pojawia się Furmankiewicz

67' - rzut rożny dla świdniczan, bez efektu

69' - żółty kartonik Szuba

73' - piłkarz gości dośrodkowuje w pole karne, bardzo niecelnie

75' - Chmiel za Szubę

77' - idealna szansa dla biało-zielonych do objęcia prowadzenia, Filipczak po dograniu od Goździejewskiego znalazł się kilka metrów od bramki, jednak przestrzelił

80' - rzut wolny dla gości z okolicy 20-metra, strzał Chęcińskiego prosto w mur

82' - kolejna świetna okazja przyjezdnych, naciskany przez naszych defensorów Ochota przegrał pojedynek z Pierzgą

85' - głową uderza Salamon, Wierzbicki przenosi piłkę ponad bramką

89' - kolejna znakomita okazja biało-zielonych, Tobiasz nie trafia w bramkę z kilku metrów

90' - zmiana u gości - Chęciński schodzi, w jego miejsce Śpiewak

92' - 1:0 dla Polonii!!! - rzut wolny z narożnika pola karnego, dośrodkowanie LAty przecina Tobiasz

Koniec meczu wygrywamy 1:0