Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polska Jest Najważniejsza: koło w (prawie) każdej gminie

Poniedziałek, 21 marca 2011, 15:08
Aktualizacja: 20:51
Autor: KO
Świdnica: Polska Jest Najważniejsza: koło w (prawie) każdej gminie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na razie znamy oficjalnie nazwisko tylko Andrzeja Gondka, byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości, który teraz tworzy struktury PJN w Świdnicy. Ale osób i kół ma być więcej – docelowo w każdej gminie, poza tymi wiejskimi, które graniczą z większymi miastami.

Będzie więc jedno koło na Świdnicę i gminę wiejską Świdnica, podobnie będzie z miastem i z gminą Dzierżoniów. Właśnie u sąsiadów poseł Wiesław Kilian otworzy niebawem swoje biuro poselskie. Dzierżoniów stanie się takim centrum na cały okręg wałbrzyski.

Dziś szefowie dolnośląskiego PJN spotkali się z dziennikarzami w Świdnicy. Był senator Jacek Swakoń (okręg jeleniogórsko-legnicki), był poseł Wiesław Kilian (okręg wrocławski) i Ryszard Kabat (okręg wałbrzyski), zabrakło zapowiadanego Pawła Poncyljusza, który zażegnuje w Warszawie kryzys związany z usunięciem z PJN europosła Adama Bielana.

Co chce przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi zaproponować Polakom PJN? - Program rodzinny, który jest bardzo ważny, bo taki program we Francji sprawił, że jest tam największa liczba urodzeń - powiedział dziś poseł Kilian. A do tego program gospodarczy i receptę na służbę zdrowia pod hasłem: „Zdrowie jest najważniejsze”.

Po rejestracji partii Polska Jest Najważniejsza mają powstać koła PJN. Na początek w naszym regionie będzie ich piętnaście, m.in. w Świdnicy, Strzegomiu, Wałbrzychu, Boguszowie-Gorcach, Kłodzku, Ząbkowicach Ślaskich, Ziębicach, Dzierżoniowie i Bielawie. Władze PJN zachęcają do przyłączenia się do nich dawnych sympatyków PiS, ale też bezpartyjnych samorządowców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group