Czytających: 2198

klasa A: Pomimo remisu mamy lidera

Niedziela, 23 października 2011, 17:53
Aktualizacja: 21:05
Karolina po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty w rozgrywkach piłkarskiej klasy A. Jaworznianie zremisowali 2:2 z Gwarkiem Wałbrzych. Jeszcze gorzej poszło liderowi tabeli Górnikowi II Wałbrzych który poległ na wyjeździe aż 1:5 z Kolibrem Uciechów. Przy takich rezultatach na szczyt tabeli wdrapali się zawodnicy Karoliny Jaworzyna Śląska.

W pierwszej połowie Gwarek zagrał dużo lepiej od gospodarzy, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dzięki dobrej dyspozycji Wojcieszka i kiepskiej skuteczności gości na nasze szczęście padła tylko jedna bramka dla przyjezdnych. W 43. minucie na prowadzenie ekipę Gwarka wyprowadził Piątek. Świetną szansę w pierwszej części gry miał Ptak, jednak jego uderzenie głową wylądowało jedynie na słupku.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, gospodarze za wszelką cenę chcieli zmienić niekorzystny wynik. Świetną szansę miał Ignatowicz w 48. minucie ale wałbrzyszan znów uratował słupek Wyrównanie padło 7 minut później, kiedy to Krawczyk wykonywał rzut wolny z lewej strony boiska i strzałem w krotki róg zdobył wyrównującą bramkę. Karolina grała wyraźnie o 3 punkty i w 71. minucie wyszła na prowadzenie, Czykieta wrzucił futbolówkę w pole karne, a najwięcej zimnej krwi podczas zamieszania pod bramką rywali zachował Ignatowicz, zdobywając swojego ósmego gola w tym sezonie. W 78. minucie przeciwnicy wyprowadzili kontrę zakończoną trafieniem Waszaka. Karolina mimo kilku sytuacji zremisowała 2:2 z Gwarkiem Wałbrzych.

Pod koniec spotkania sztab szkoleniowy Gwarka popełnił błąd, nastąpiła zmiana, na boisko wszedł zawodnik z numerem 13 (Świeży), który nie był wpisany do listy uprawnionych zawodników do gry w dzisiejszym meczu, co zostało zapisane w protokóle pomeczowym przez sędziego głównego. Spotkanie zostanie zatem najprawdopodobniej zakwalifikowane przez OZPN Wałbrzych, jako walkower na korzyść Karoliny.