Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 848
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pomoc pilnie potrzebna!

Wtorek, 19 kwietnia 2011, 16:24
Aktualizacja: 20:29
Autor: GrA
Świdnica: Pomoc pilnie potrzebna!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Potrącony rowerzysta, kilka bójek, wypadek samochodowy, omdlenie oraz atak padaczki. To nie raport dzisiejszej pracy świdnickiego Pogotowia Ratunkowego, a jedynie Strefowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Dziś w Świdnicy polało się mnóstwo krwi, tyle tylko, że sztucznej. A wszystko w ramach Strefowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbywały się dziś na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W sumie do rywalizacji stanęło czternaście pięcioosobowych drużyn, złożonych z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. - Dziesięć drużyn reprezentuje powiat świdnicki, a cztery Wrocław - wyjaśnia Teresa Borek, szefowa świdnickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zobacz VIDEO:

Adepci sztuki ratownictwa musieli zmierzyć się z sześcioma zadaniami przygotowanymi specjalnie na tą okazję. – Uczestnicy konkursu muszą przejść pięć stacji urazowych i jedną stację testową, gdzie rozwiązują test z prawa humanitarnego i pierwszej pomocy – dodaje Teresa Borek. – Na każdej stacji otrzymują punkty.

Najlepsza drużyna ze Świdnicy i Wrocławia weźmie udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się 7 maja również w Świdnicy. O wynikach konkursu poinformujemy Państwa jutro.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group