Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomóżmy... organom w Katedrze Świdnickiej

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 3 listopada 2012, 0:36
Aktualizacja: 0:37
Autor: red.
Fot. użyczone
W Świdnicy rusza nietypowa akcja – zbiórka funduszy na ratowanie organów w Katedrze. Do pomocy zachęcają – organiści Zuzanna i Maciej Bator we współpracy z proboszczem Katedry Świdnickiej ks. Piotrem Śliwką.

Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Świdnickiego Ośrodka Kultury młodzi świdniccy organiści rozpoczną serię charytatywnych koncertów, które będą towarzyszyć Giełdzie Staroci. Datki zebrane podczas koncertów w Katedrze zostaną przekazane na remont organów. Pierwszy koncert już 4 listopada w niedzielę o godz. 13.30.

Maciej Bator, organista: Organy w Katedrze Świdnickiej – to coś romantycznego. To wielki instrument, bez przeróbek, taki jak 105 lat temu. Po remontach sklepienia katedralnego organy są zasypane gruzem, mocno rozstrojone. Jest też dużo dziur, nie łatanych od 40 lat, przez które ucieka powietrze. Dlatego instrument brzmi połową swojej mocy. Chcemy je naprawić i mamy nadzieję, że wesprą Państwo swoim datkiem te reperacje. Potrzebna kwota to 60.000 zł. Dzięki takiej sumie organy mogą odzyskać pełnię swojego brzmienia. Zapraszamy Państwa na krótki koncert, by doświadczyć piękna wnętrza katedralnego i tego, co od ponad wieku je wypełnia: brzmienia symfonicznych organów. Ratujmy organy!

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert organowy!
Koncert charytatywny na rzecz naprawy symfonicznych organów Katedry Świdnickiej. Pierwszy koncert już 4 listopada o godz. 13.30, w kościele św. Stanisława i św. Wacława.

Organy katedralne są używane podczas:
Blisko 2.000 godzin liturgii mszy świętych rocznie m. in. ślubów, pogrzebów, bierzmowania, jubileuszy, święceń kapłańskich, inauguracji roku akademickiego, okolicznościowych koncertów dla turystów i specjalnych gości, festiwali muzyki organowej – kilka koncertów rocznie, koncertów uczniów szkoły muzycznej oraz wielu godzin przygotowań do tych wydarzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group