Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ponad tysiąc eko–toreb w rękach świdniczan

Wtorek, 27 marca 2018, 15:56
Aktualizacja: Środa, 28 marca 2018, 10:57
Autor: red
Świdnica: Ponad tysiąc eko–toreb w rękach świdniczan
Fot. UM Świdnica
Wielkim sukcesem zakończyła się akcja „wymień foliówkę na eko–reklamówkę”. Do rąk świdniczan trafiło ponad tysiąc ekologicznych toreb. Kolejna edycja ekologicznej zamiany jest planowana jeszcze w tym roku.

Już w pierwszych dniach trwania wymiany było wiadome, że przekroczona zostanie założona na początku ilość 600 sztuk eko-toreb. Przez 5 dni do Urzędu Miejskiego oraz Wieży Ratuszowej, gdzie można było dokonać zamiany, zgłosiło się ponad 1000 mieszkańców miasta. Każdy w myśl hasła „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” otrzymał w zamian za plastikową reklamówkę ekologiczną torbę z logiem „Czysta Świdnica”. Warto zapamiętać, że torby wykonane z materiałów takich jak bawełna czy juta są znacznie trwalsze, praktyczniejsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska niż te zrobione z plastiku czy nawet papieru.
- Zainteresowanie naszą inicjatywą pokazało dobitnie, że świdniczanom zależy na środowisku, co bardzo nas cieszy. Chcemy zintensyfikować nasze działania nastawione na edukację ekologiczną oraz akcje społeczne. Na pewno raz jeszcze zorganizujemy wymianę foliowych reklamówek na eko-torby z logiem „Czysta Świdnica” – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

Jeżeli nie udało się Państwu skorzystać z wymiany, to prosimy o cierpliwość. Kolejna tego typu akcja planowana jest już w kwietniu tego roku. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group