Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Poskromienie złośnicy" w doborowej obsadzie!

Środa, 26 października 2016, 7:45
Autor: red
Strzegom: "Poskromienie złośnicy" w doborowej obsadzie!
Fot. UM Strzegom
Już 19 listopada, na deskach Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, zostanie wystawione kolejne przedstawienie andrzejkowe.

Tym razem poznamy niezwykłe emocje towarzyszące bohaterom szekspirowskiego "Poskromienia złośnicy" (fragmenty). Czy zrozpaczonemu ojcu uda się wydać za mąż córkę-złośnicę? Jak poradzi sobie z trudnym charakterem jej przyszły mąż? Odpowiedzi - już w listopadzie.

Tradycyjnie zostaną wystawione trzy akty (74 występujących aktorów): w akcie I - uczniowie, II - nauczyciele, III - zaproszeni goście. Cel licealnego święta teatru pozostał niezmienny - stypendia dla najzdolniejszych absolwentów LO.

W przedstawieniu wezmą udział również aktorzy: Emilia Krakowska ("Chłopi", "Wesele", "Barwy szczęścia"), Aleksandra Zienkiewicz ("Pierwsza miłość", "Fala zbrodni", "Świat według Kiepskich"), Sylwia Juszczak ("Londyńczycy", "Na Wspólnej", "Kryminalni"), Łukasz Płoszajski ("Pierwsza Miłość", "Hotel 52", "Haker umysłu") i Mikołaj Krawczyk ("Pierwsza miłość", "Hotel 52", "Barwy szczęścia").

Spektakl zostanie wystawiony w ramach zadania dofinansowanego przez Urząd Miejski w Strzegomiu: "Organizacja imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym związanych z promocją gminy i jej dziedzictwa kulturowego. Młodzieżowy świat teatru". Edukacja przez gest i słowo" oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy w ramach obszaru: "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji".

Rezerwacja miejsc: sekretariat Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Spektakle: 16:00 i 19:00. Zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group