Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Posłanka Mrzygłocka przewodniczącą Komisji Nadzwyczajnej

Czwartek, 8 sierpnia 2013, 7:12
Autor: red.
Region/Kraj: Posłanka Mrzygłocka przewodniczącą Komisji Nadzwyczajnej
Fot. archiwum
Izabela Katarzyna Mrzygłocka została przewodniczącą Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla pracowników i przedsiębiorców na rzecz ochrony miejsc pracy, związanych z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego lub kryzysu ekonomicznego (druk sejmowy nr 1434).

Podkomisja Nadzwyczajna została powołana podczas wspólnego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, na którym odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy uzasadniane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Do szczegółowego rozpatrzenia projektu powołana została podkomisja, której przewodniczy posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Regulacja zakłada m.in. dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników zagrożonych zwolnieniami oraz utrzymanie zatrudnienia i zapobieganie zwolnieniom zagrożonych pracowników w sytuacji trudności pracodawcy związanych z pogorszeniem się warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca ubiegający się o dopłaty będzie musiał jednak wykazać, że w ciągu pół roku jego obroty gospodarcze spadły przynajmniej o 15 proc. oraz że nie zalega z podatkami i składkami od wynagrodzeń.

- Wszystkim zależy na sprawnym i szybkim procedowaniu projektu. Pilność ustawy wymuszona jest sytuacją na rynku pracy. Proponowana regulacja ma być swego rodzaju wspornikiem dla przedsiębiorców w czasie przestoju ekonomicznego. Dostrzegamy konieczność wprowadzenia regulacji, które pomogą utrzymać miejsca pracy. Rozumiemy, że relacja pomiędzy działaniami rządu, przedsiębiorcami a pracownikami stanowi system naczyń połączonych. Równowaga to bardzo ważna sprawa, szczególnie teraz. Zwiększające się bezrobocie jest dla każdej ze stron niekorzystne, dlatego musimy wspólnie mu przeciwdziałać- podkreśla przewodnicząca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group