Niedziela, 14 czerwca
11°C Jelenia Góra

Powstała koncepcja „Szlaku Kamienia”

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Gmina Strzegom planuje realizację zadania pn. „Szlak Kamienia”, w ramach którego przewiduje się przebudowę i zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Al. Wojska Polskiego – na odcinku od ul. Dworcowej do przejazdu kolejowego.

Celem tego zadania jest zainteresowanie mieszkańców sztuką i wyeksponowanie rzeźb z naturalnego kamienia powstałych podczas plenerów rzeźbiarskich odbywających się co dwa lata, na przemian w Strzegomiu i w Horicach. W ramach zadania wykonane zostaną m.in.: nowe nasadzenia zieleni, alejka o nawierzchni z płyt granitowych i kostki, postumenty pod rzeźby, fontanna, miejsca parkingowe, oświetlenie, monitoring, mała architektura (ławki, kosze na śmieci, itp.).

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka