Celem tego zadania jest zainteresowanie mieszkańców sztuką i wyeksponowanie rzeźb z naturalnego kamienia powstałych podczas plenerów rzeźbiarskich odbywających się co dwa lata, na przemian w Strzegomiu i w Horicach. W ramach zadania wykonane zostaną m.in.: nowe nasadzenia zieleni, alejka o nawierzchni z płyt granitowych i kostki, postumenty pod rzeźby, fontanna, miejsca parkingowe, oświetlenie, monitoring, mała architektura (ławki, kosze na śmieci, itp.).
Powstała koncepcja „Szlaku Kamienia”
Audio
Czytaj na głos
Gmina Strzegom planuje realizację zadania pn. „Szlak Kamienia”, w ramach którego przewiduje się przebudowę i zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Al. Wojska Polskiego – na odcinku od ul. Dworcowej do przejazdu kolejowego.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.