Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1261
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pożegnania czas

Sobota, 25 czerwca 2022, 13:12
Autor: red
Świebodzice: Pożegnania czas
Fot. UM Świebodzice
23 czerwca 2022 roku przejdzie do historii Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza, jako dzień pożegnania wyjątkowej osoby, Dyrektor Magdaleny Stąpor, która przez 15 lat piastowała to stanowisko. Wyjątkowa także była ceremonia, której byliśmy świadkami. Na uroczysty apel Dyrektor placówki wkroczyła między szpalerem róż i przy werblach bębnów.

Podczas spotkania wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Radny Rady Miejskiej Tomasz Czekaj, Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Czerwińska, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęto od zaśpiewania przez zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego, po którym głos zabrał Burmistrz Miasta Paweł Ozga. W swojej wypowiedzi podziękował Pani Dyrektor, że przez te lata z dużą odpowiedzialnością kierowała placówką, zawsze mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Zawsze też można było liczyć na jej wsparcie w momentach krytycznych, co można było odczuć podczas organizacji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Podziękował również za życzliwość i optymizm w podejmowaniu wspólnych działań. Dyrektor Magdalena Stąpor łamiącym się ze wzruszenia głosem wspominała pierwszy dzień w szkole, jako Dyrektor, mówiąc przy tym – robiłam to co kochałam, kocham i zwracając się do uczniów, poradziła im to samo-wybierajcie zawody, byście szli do pracy z przyjemnością. Podziękowała za wieloletnią cudowną współpracę wszystkim, z którymi było jej współpracować, chociaż czasami pewnie nie było łatwo. Każdy z obecnych dołożył jakąś cegiełkę w uroczystym pożegnaniu Pani Magdaleny.

Pierwsze podziękowania złożyli wszyscy nauczyciele szkoły dziękując za wieloletnią współpracę.
„Pozostawia Pani trwały ślad w naszych sercach. Pani dobroć, szlachetność na stałe zapisuje się na kartach historii tej szkoły.
Jest Pani wyjątkowym człowiekiem, Dyrektorem, którego zapamiętamy nie tylko jako świetnego pedagoga, ale również osobę wrażliwą na potrzeby innych. Darzyła Pani szacunkiem dzieci, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Dzięki temu wszyscy czujemy się tutaj bezpiecznie. Dziękujemy za każde dobre słowo, za budowanie naszej wartości, za wspieranie naszych zainteresowań i pomysłów za tworzenie możliwości rozwoju nie tylko jako pedagogów, ale ludzi pełnych pasji”.

Życzenia kolejno złożyły poszczególne klasy oraz Rada Rodziców. Wszyscy pragnęli uścisnąć, podziękować za wieloletnią służbę dla wielu pokoleń uczniowskich otaczając Panią Dyrektor "morzem życzeń oraz kwiatów".

Niespodzianką dla odchodzącej Dyrektor Magdaleny była piosenka Anny Jantar pt. Radość najpiękniejszych lat, fantastycznie zaśpiewana przez trio nauczycielskie: Agnieszkę Różycką, Agatę Ranftl-Liwo i Alicję Banaszak.

Na zakończenia wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do tańca.

To był dzień pełen wzruszeń i emocji. Pani Magdaleno życzymy, aby wszystkie marzenia, plany odkładane na później spełniały się już od dzisiaj, aby każdy kolejny dzień był okazją do pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań. Życzymy również zdrowia, pogody ducha i radości z życia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group