Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: „Poznajemy zawody naszych rodziców”

Niedziela, 17 marca 2013, 7:37
Autor: red.
Pszenno: „Poznajemy zawody naszych rodziców”
Fot. użyczone
Od lutego Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka” w Pszennie odwiedza wielu ciekawych gości. W związku z realizacją cyklu spotkań pt. „Poznajemy zawody naszych rodziców” dzieci mają okazję dowiedzieć się czym zajmują się dorośli, gdy one spędzają czas w przedszkolu.

Jako pierwszy w przedszkolu pojawił się tato Szymona z oddziału II, który na co dzień jest policjantem. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania przedszkolaków z grafikiem pracy, jak wygląda dzień pracy w policji. - Dzieci zadawały różne pytania; np. Jak policjant łapie złodziei? Czy używa broni i kajdanek? Czy i za co można dostać mandat? Pokazały również jak dużo wiedzą na temat bezpieczeństwa i że doskonale znają numery alarmowe – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Tato Szymona mówił o bezpiecznym zachowaniu na drodze, przechodzeniu przez ulicę na pasach oraz o zachowaniu dziecka wobec obcych im ludzi. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał od przedstawiciela policji kolorowanki, związane z bezpieczeństwem.

W marcu natomiast przedszkolaki mogły dowiedzieć się, „Jak powstaje cukier”. Opowiadała o tym mama Marysi z oddziału I, która przeprowadziła różne doświadczenia oraz pokazała różne rodzaje cukrów (cukier puder, cukier kryształ, cukier trzcinowy, cukier w kostkach).

Podczas spotkania dzieci poznały pierwsze etapy powstawania cukru:
- zbiór buraków,
- transport buraków do zakładu – cukrowni,
- usuwanie zanieczyszczeń,
- krojenie buraków.

Przedszkolaki dowiedziały się, że cukier powstaje z buraków, następnie jak poddawane są obróbce i jak powstaje z nich w efekcie cukier.

- Spotkania wzbudziły wiele pozytywnych emocji i na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków. Za przybycie gości serdecznie dziękujemy! - mówi dyrektor przedszkola.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group