Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pozostań w domu!

Sobota, 28 marca 2020, 13:10
Autor: red
Na dzień 27.03.2020 (godz. 14.00) na terenie Powiatu Świdnickiego wykryto już piąty przypadek zakażenia, zachorowanie potwierdzono u 3 mieszkańców Świdnicy i 2 Świebodzic.

Świadczy to o tym, że zagrożenie jest realne i dotyka już miejscowości sąsiednich, dlatego w odpowiedzialności za naszych najbliższych i całą naszą lokalną wspólnotę zachowajmy ostrożność.

Zapowiada się słoneczny weekend, ale zgodnie z zaleceniami ograniczmy naszą aktywność do niezbędnego minimum. Perspektywa Włoch, Hiszpanii czy Francji jest realna, ale to od naszej samodyscypliny zależy czy do takiej sytuacji doprowadzimy i w jaki sposób poradzimy się z pandemią koronawirusa! Od naszego zachowania zależy nie tylko zdrowie nasze, ale także życie naszych najbliższych i znajomych.

Jeżeli posiadamy uzasadnione podejrzenie, że dana osoba narusza zasady kwarantanny zgłośmy to albo na policję albo do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy. Instytucje te posiadają niezbędną wiedzę co do osób zobowiązanych do kwarantanny...
Nie naszą rolą jest decydowanie i osądzanie czy dana osoba podlega kwarantannie. Nie wydawajmy samemu wyroków!

Jeszcze raz gorąco proszę o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Powiat świdnicki, dn. 27.03.2020 (stan na godzinę 14.00):

liczba osób objętych kwarantanną - 111

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 114

liczba osób ze względu na podejrzenie COVID-19 - 6

liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) - 5

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group