Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PPP stawia na młodość

Czwartek, 22 września 2011, 9:47
Aktualizacja: 16:37
Autor: GrA
Świdnica: PPP stawia na młodość
Fot. Agnieszka Gryc
Ma dwadzieścia trzy lata, właśnie ukończyła studia licencjackie, pracuje jako barmanka w jednym ze świdnickich pubów na tzw. „umowie śmieciowej”. To czarny koń w tych wyborach na liście Polskiej Partii Pracy.

Izabela Patro zapytana, jak ocenia swoje szanse w tegorocznych wyborach śmiało przyznaje, że jako duże. - Mam taką pracę, że spotykam się z różnymi ludźmi, bardzo dobrze znam problemy społeczne naszego miasta i jego mieszkańców. Myślę, że mam szansę – mówiła wczoraj podczas konferencji prasowej w świdnickiej siedzibie klubu PPP Iza Patro.

W konferencji prasowej wzięli także udział dwaj pozostali kandydaci Polskiej Partii Pracy do Sejmu, przedsiębiorcy z Wałbrzycha: Ryszard Michalak i Jan Politka. Towarzyszył im sam szef partii Bogusław Ziętek.

Polska Partia Pracy w nadchodzących wyborach stawia na ludzi młodych i przedsiębiorców. Chce zadbać o poprawę ich sytuacji życiowych. – Jako przedstawicielka młodych ludzi jestem zainteresowana problemem zatrudniania młodych ludzi na tzw. „umowy śmieciowe”, umowy o dzieło, umowy zlecenia. To problem, który doskonale znam. Nie jestem zadowolona z polityki, którą prowadzi obecny rząd, dlatego chcę startować w tych wyborach – wyjaśnia Izabela Patro.

- Chcemy wyraźnie pokazać, że my myślimy o ludziach młodych, takich jak Izabela Patro, ale myślimy również o ludziach, którzy prowadzą własne przedsiębiorstwa. Młodzi ludzie, którzy muszą mieć miejsca pracy, muszą mieć gwarancję zatrudnienia na umowach kodeksowych, a nie śmieciowych, mieć perspektywy w Polsce, a nie rozglądać się za perspektywami pracy za granicą. Zbyt wielu młodych ludzi już straciliśmy, a kryzys, który ma w tej chwili miejsce w Europie powoduje, że również tam tych miejsc pracy dla młodych ludzi brakuje. Z drugiej strony są przedsiębiorcy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu biznesu – dodaje Bogusław Ziętek.

Jak podkreśla szef Polskiej Partii Pracy Sierpień 80’ polskim przedsiębiorcom należy się wsparcie. - Państwo polskie bardzo szczodrze pomaga inwestorom zagranicznym, także tym w specjalnych strefach ekonomicznych. Szacuje się, że ta pomoc państwa dla inwestorów zagranicznych w ciągu ostatnich lat wyniosła 6,5 miliarda złotych. Gdyby wspomóc polskich przedsiębiorców taką kwotą, to mieliby oni ułatwioną sytuację, a muszą przecież konkurować z firmami, które nie stosują standardów o które zabiegamy, bo to właśnie w specjalnych strefach ekonomicznych zatrudnia się na tzw. umowach śmieciowych – mówił Bogusław Ziętek.

Polska Partia Pracy Sierpień 80’ w nadchodzących wyborach wystartuje pod hasłem: My wybieramy przyszłość, oni się kłócą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group