Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Prace postępują

Środa, 5 czerwca 2024, 15:31
Autor: red
Gmina Żarów: Prace postępują
Fot. UM Żarów
Kontynuujemy prace przy modernizacji kolejnych dróg gminnych na terenie naszego miasta. W tej chwili inwestycje drogowe realizowane są na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Bukowej, Wierzbowej i Jodłowej oraz na Osiedlu Piastowskim przy ul. Ks. Jadwigi w Żarowie.

Na wszystkie zadania gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład.

- Są to inwestycje długo wyczekiwane przez naszych mieszkańców. Drogi w tych częściach naszego miasta, wymagały pilnej modernizacji i już niebawem zostaną oddane do użytku. Wciąż trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, ale prace prowadzone są w taki sposób, aby tych uciążliwości dla naszych mieszkańców było jak najmniej. Na osiedlu domków jednorodzinnych powstaną drogi z kostki betonowej, nowe chodniki, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. W ramach inwestycji przy ul. Ks. Jadwigi w Żarowie wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, a także oświetlenie energooszczędne w technologii LED. Dodatkowo wykonamy tutaj również ścieżkę rowerową i chodniki – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Przebudowa dróg przy ul. Bukowej, Wierzbowej i Jodłowej w Żarowie wynosi 4 360 025,92 zł, pozyskane dofinansowanie to kwota 4.142.024,62 zł. Łączny koszt budowy nowych dróg przy ul. Ks. Jadwigi, ks. Mariana Cembrowskiego i Stumetrówki wyniesie 5.090.000 zł. Na przebudowę tych dróg gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 3.800.000 zł. Drogi zostaną oddane do użytku w tym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group