Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prace ruszyły

Czwartek, 29 czerwca 2023, 17:55
Autor: red
Żarów: Prace ruszyły
Fot. UM Żarów
Umowa podpisana, plac budowy i dokumentacja przekazane. Rozpoczęły się prace przy budowie dróg na ul. Cembrowskiego oraz Stumetrówki w Żarowie.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, a także oświetlenie energooszczędne w technologii LED.

W ramach tego samego zadania przebudowana zostanie również droga przy ul. Ks. Jadwigi w Żarowie, dodatkowo wykonamy tutaj ścieżkę rowerową i chodniki. Inwestycję realizuje firma wyłoniona z przetargu ANKRA, która zgodnie z podpisaną umową, ma 400 dni na zrealizowanie całego zadania.

- Na realizację tych zadań gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład. Jest to już kolejne dofinansowanie na drogi realizowane na terenie naszej gminy. Inwestycja wyniesie 5 mln zł, a dofinansowanie 3,8 mln. Prace właśnie się rozpoczęły, inwestycja będzie trwała 13 miesięcy, zgodnie z umową prace kontynuowane będą na przełomie dwóch lat – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Całkowity koszt budowy nowych dróg przy ul. Ks. Jadwigi, Cembrowskiego i Stumetrówki wyniesie 5.090.000,00 zł. Na przebudowę dróg gminnych gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 3.800.000,00 złotych w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group