Czytających: 1612

Jaworzyna Śląska: Pracowity rok kolarzy

Wtorek, 13 grudnia 2022, 12:30
Aktualizacja: 12:30
Mijają 2 lata działalności sekcji kolarskiej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Jaworzynie Śląskiej. Choć początki nie były łatwe, pełne wyzwań, to jednak przyniosły wiele ważnych sukcesów poszczególnych zawodników.

9 grudnia na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność sekcji. Wzięli w nim udział burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela, przewodniczący rady miejskiej Artur Nazimek, radni Katarzyna Chmielowiec i Arkadiusz Stelmach, sponsorzy, zawodnicy i ich rodzice.

W sekcji kolarskiej trenuje obecnie 25 zawodników: 6 dziewcząt i 19 chłopców w wieku od 5 do 10 lat. W procesie szkoleniowym Antoniego Szewczyka wspierała instruktorka Dorota Szczepańska. Kierownictwo sekcji tworzyli: Kamila Smereczniak, Anna Góra, Małgorzata Mitura, Wiktor Tomczak. Zawodnicy uczestniczyli w 42 wyścigach: 4 przełajowych, 18 szosowych, 20 MTB. Odnieśli 51 zwycięstw, a dobra forma przyniosła sukces w postaci czwartego miejsca drużyny w klasyfikacji generalnej Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Sekcja kolarska GLKS w Jaworzynie Śląskiej była współorganizatorem III wyścigu VIII Edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej, w której wystartowała rekordowa liczba tegorocznej ligi 225 zawodników. W klasyfikacji generalnej po 8 wyścigach 1. w kategorii młodzik zajął Piotr Tomczak, w kategorii żakini 2. miejsce - Barbara Tomczak, w kategorii młodziczka 2. miejsce - Emilia Poroś, w kategorii skrzat 4. miejsce - Malwina Mitura (dziewczęta) i Wojciech Pamuła (chłopcy). Wśród młodszych zawodników najlepszymi wynikami wyróżniają się Anna Szczepańska, Zola i Nadia Budny, Krzysztof Leśniewski. Kolarze z Jaworzyny Śląskiej wystartowali także w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym, gdzie zdobyli 3 medale: dwa złote i jeden srebrny. W kategorii młodziczka Barbara Tomczak wywalczyła 1. miejsce i złoty medal, w kategorii Junior 1. miejsce - złoty medal zdobył Krystian Smereczniak, w kategorii młodzik 2. miejsce i srebrny medal przypadło Adrianowi Miklaszewskiemu. W challengu Dolnośląskiego Związku Kolarskiego punktowało 11 zawodników i wszyscy wywalczyli klasy sportowe.

Kategoria młodzik: Piotr Tomczak (1. miejsce), Adrian Miklaszewski (5. miejsce), Marcin Romaniecki (9. miejsce), Roch Góra (11. miejsce), Oliwier Okarmus (14. miejsce), Mateusz Mitura (20. miejsce).

Kategoria młodziczka: Emilia Poroś (6. miejsce).

Kategoria junior młodszy: Krystian Smereczniak i Bartosz Kasperek (ex aequo 11-12 miejsce), Kacper Szczepaniak (15. miejsce).

W challengu szosowym w kategorii młodzik 10. miejsce zajął Piotr Tomczak, 16. miejsce – Adrian Miklaszewski, 17. miejsce – Oliwier Okarmus, 19. miejsce – Mateusz Mitura, 20. miejsce – Roch Góra, 21. miejsce – Marcin Romaniecki. W kategorii młodziczka 4. miejsce wywalczyła Emilia Poroś, W kategorii junior młodszy 17. miejsce zajął Bartosz Kasperek, 19. miejsce – Kacper Szczepaniak, 20. miejsce – Krystian Smereczniak.

- Gorące podziękowania za wsparcie finansowe, rzeczowe i merytoryczne dla gminy Jaworzyna Śląska oraz wszystkich naszych sponsorów. Podziękowania dla wszystkich zawodników, rodziców zawodników, wolontariuszy, którzy przyczynili się do działalności sekcji kolarskiej. Mamy nadzieję, że kolejny sezon przyniesie jeszcze lepsze wyniki sportowe i organizacyjne.Głównymi celami sekcji kolarskiej na następny rok jest zakwalifikowanie się juniorów młodszych na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i organizacja wyścigu przełajowego – informuje trener sekcji Antoni Szewczyk.