Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pracują na moście

Czwartek, 23 maja 2024, 11:32
Autor: red
Świdnica: Pracują na moście
Fot. UM Świdnica
W związku z zapytaniami mieszkańców o postęp prac przy remoncie mostu przy ul. Kopernika w Świdnicy, informujemy, że technologia wykonywanych prac na moście jest wynikiem przyjętych rozwiązań, umożliwiających przejazd pojazdom przez cały okres remontu. Ruch odbywa się po placu budowy, należy więc zachować szczególną ostrożność i stosować się do oznakowania zastępczego, ustawionego na czas remontu.

Utrudnienia ruchu polegają przede wszystkim na ograniczeniu prędkości. Podczas prac występują różnice wysokości na jezdni, związane z wbudowywaniem kolejnych warstw konstrukcyjnych. Do czasu ułożenia ostatniej warstwy (ścieralnej) uskok w miejscu połączenia starej nawierzchni z nową będzie występował. Wykonawca został poinstruowany, żeby asfaltem na zimno wyprofilować najazd na progu, ale na pewno nie zniweluje to różnicy wysokości w całości i nadal będzie trzeba zachować szczególną ostrożność i ograniczyć prędkość wjeżdżając na most.

Warto podkreślić, że remont mostu trwa cały czas, roboty nie były wstrzymane. Prace budowlane dotyczą robót drogowych, które odbywają się na jezdni oraz prac mostowych, które w większości prowadzone są pod mostem.

Inwestycja zgodnie z umową zakończy się na początku sierpnia. Termin prac został ustalony z projektantem. Jest on także doświadczonym inspektorem nadzoru, który zgodnie ze zdobytym doświadczeniem wyliczył ile będą one trwały, uwzględniając przestoje związane z ewentualnymi problemami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group