Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1281
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pracują nad startegią

Czwartek, 6 maja 2021, 15:05
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pracują nad startegią
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Strategia Rozwoju jest podstawowym dokumentem określającym wizję przyszłości gminy, wskazującym priorytety i cele jej rozwoju oraz najważniejsze działania wspierające rozwój gminy i jej mieszkańców. Trwają prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy na lata 2021 – 2030.

W piątek 23 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds. opracowania strategii. Wzięli w nim udział przedstawiciele urzędu i jednostek organizacyjnych, Rady Miejskiej oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie prowadził Przemysław Wojcieszak, przedstawiciel konsorcjum Dolnośląskie Centrum Rozwoju Lokalnego s.c. Przemysław Wojcieszak, Jerzy Wojcieszak i Biuro Doradztwa Gospodarczego Agnieszka Mąka, które na podstawie zawartej z Gminą Jaworzyna Śląska umowy odpowiada za opracowanie strategii.

Członkowie zespołu w czasie spotkań i warsztatów będą pracować nad projektem dokumentu pod kątem:
- barier rozwoju,
- wizji i misji
- celów strategicznych, celów operacyjnych, zadań, programów;
- systemów realizacji i ram finansowych;
- systemu monitorowania realizacji założonych celów.

Konieczność opracowania Strategii Rozwoju Gminy Jaworzyna Śląska na lata 2021-2030 wynika z potrzeby uwzględnienia zachodzących zmian społeczno-gospodarczych gminy i jej rozwoju na przestrzeni ostatnich lat, jak również nowej perspektywy postrzegania lokalnej społeczności. Dokument będzie stanowił podstawę i dawał możliwości ubiegania się o zewnętrzne fundusze w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, zarówno ze środków unijnych jak i rządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group