Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Prelekcje "Bezpieczna droga do szkoły"

Wtorek, 17 stycznia 2012, 8:00
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
Strzegom: Prelekcje "Bezpieczna droga do szkoły"
Fot. organizator
W roku 2011 Straż Miejska Gminy Strzegom podjęła inicjatywę i rozpoczęła cykl prelekcji multimedialnych "Bezpieczna droga do szkoły" poświęconych bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w szkołach i poza nimi.

Prelekcje, które przeprowadzono już w szkołach w Goczałkowie, Jaroszowie, Kostrzy, Stanowicach i Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Strzegomiu były skierowane do młodzieży i dzieci.

- Funkcjonariusze dokładnie tłumaczą dzieciom jak poruszać się po drodze w dzień i o zmroku, jak korzystać z przejść dla pieszych, poboczy i jaką rolę dla bezpieczeństwa odgrywają elementy odblaskowe. Ponadto, funkcjonariusze uczulają młodzież na zagrożenia czyhające w szkołach i poza nią: kontakty z osobami nieznajomymi, wpuszczanie nieznajomych do domów, korzystanie z Internetu, itp. W starszych klasach z uczniami rozmawia się o zagrożeniach wynikających z używania alkoholu, narkotyków i wszelkich innych uzależnień - powiedział komendant Kazimierz Chajduga.

Po feriach funkcjonariusze będą odwiedzać następne szkoły. Prelekcje prowadzone w obrazowy i przejrzysty sposób spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group