Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Premiera online

Sobota, 20 czerwca 2020, 15:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 10:54
Autor: red
Świdnica: Premiera online
Fot. organizatorzy
Premiera on–line muzycznego spotkania z zespołem Srednusha

Letnie przesilenie to najlepszy moment, żeby zaprezentować twórczość etno-folkowej Srednushy. W sobotni wieczór odbędzie się premiera ich materiału nagranego w sali teatralnej ŚOK. Świdnicka grupa wspierana przez wrocławską wokalistkę zaprezentuje tradycyjne pieśni z różnych regionów świata.

Marcowy występ Srednushy w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego nie doszedł do skutku, ale opóźnione spotkanie, w zupełnie wyjątkowych warunkach, odbyło się 23 i 24 maja. Jego efektem są nagrania audio i wideo, które od soboty dostępne będą w serwisach Youtube i Spotify oraz na innych platformach cyfrowych.

Srednusha gra z potrzeby ucieleśnienia tego, co im gra w duszach... bratnich duszach. Nazwa zespołu została stworzona ze złożenia bułgarskich słów "srodna" (сродна) i "dusha" (душа), co w tłumaczeniu na polski znaczy "bratnia dusza". Grupa w swojej idei pragnie łączyć różne kultury muzyczne, czasem oddalone od siebie tysiącami kilometrów. W różnych regionach świata znaleźć można bowiem kulturowe podobieństwa. Tych pokrewieństw starają się szukać w muzyce: Artur Korzekwa (cajon/tabla/bendir/przeszkadzajki), Darek Piechowiak (puzon/trąbka), Ola Knaś (śpiew/akordeon), Paweł Cychowski (gitara akustyczna/saz), Witold Kowaliszyn (cymbały strunowe/flety karpackie/duduk ormiański).

Sobotnia premiera on-line rozpocznie się o 20:15 na kanale youtube Świdnickiego Przeglądu Muzycznego: https://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny
Szczegółowe informacje na stronie ŚOK: https://sok.com.pl/wydarzenie/srednusha-spotkanie-muzyczne-premiera-on-line/
Po zakończeniu premiery materiał będzie również dostępny m.in. w serwisie Spotify: https://distrokid.com/hyperfollow/srednusha/spotkanie-muzyczne-live

Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group