Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Problem z kontraktami na specjalistów w przychodniach

Poniedziałek, 3 stycznia 2011, 21:01
Aktualizacja: Wtorek, 4 stycznia 2011, 6:51
Autor: red.
powiat świdnicki: Problem z kontraktami na specjalistów w przychodniach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na ten rok nie zakontraktowano świadczeń w kilkunastu ważnych dla mieszkańców powiatu poradniach specjalistycznych. Narodowy Fundusz Zdrowia obiecuje dodatkowe konkursy, w sprawie tej listy pisze wicestarosta Alicja Synowska.

W ostatnich dniach 2010 r. na ręce dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu Wioletty Niemiec trafiło stanowisko wicestarosty Alicji Synowskiej, która wyraża w nim zaniepokojenie spadkiem dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze powiatu świdnickiego i prosi o jak najszybsze ogłoszenie dodatkowych konkursów na niezakontraktowane świadczenia.

- Szczególny niepokój budzi brak kontraktu dla poradni chirurgicznej w Strzegomskim Centrum Medyczno-Diagnostycznym. Powoduje to poważne problemy dla ponad 26.600 mieszkańców gminy Strzegom – mówi wicestarosta Alicja Synowska. – Była to dotychczas jedyna poradnia o tej specjalności na terenie Strzegomia, która funkcjonowała od wielu lat i cieszyła się dużą popularnością. Teraz pacjenci będą musieli szukać pomocy chirurgicznej na terenie Świdnicy.

Nie zakontraktowano świadczenia udzielane przez poradnie: reumatologiczną w NZOZ Medicus w Żarowie, neurologiczną w NZOZ Mieszko w Świdnicy i Medicus w Żarowie, otolaryngologiczną, leczenia wad postawy, chirurgii dziecięcej i urazowo-ortopedycznej w NZOZ Ars Medica w Świdnicy, poradni hematologicznej w świdnickim Medyku oraz poradni diabetologicznej w NZOZ BHMed w Świdnicy.

- Kompletnie niezrozumiały jest brak kontraktu z jedyną na terenie powiatu poradnią hematologiczną. Trudno wyobrazić sobie, że pacjenci będą musieli ponosić koszty i poświęcać sporo czasu na cykliczne wizyty u lekarzy we Wrocławiu lub Wałbrzychu - podkreśla wicestarosta Alicja Synowska, która o tym rozmawiała z naczelnikiem Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ we Wrocławiu Genowefą Ulman.

- Obiecano nam, że będzie ogłoszony dodatkowy konkurs uzupełniający dla powiatu świdnickiego na brakujące świadczenia w poradniach – zapewnia Zbigniew Okarmus, dyrektor wydziału zdrowia świdnickiego starostwa. Wiele przychodni będzie ponownie starało się o zakontraktowanie świadczeń w poradniach. W czwartek, 13 stycznia wicestarosta Alicja Synowska i dyrektor wydziału zdrowia Zbigniew Okarmus spotkają się z dyrektorem DOW NFZ Wiolettą Niemiec.

Kontrakty udało się podpisać szpitalowi i pogotowiu. O tym w tekście: Służba zdrowia powiatowa pracuje od 1 stycznia bez zmian.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group